"> 15/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Ahmet Qeriqi: Gjykata Speciale kundër UÇK-së mund të stopohet dhe të devalvohet po të ketë unitet mbarë kombëtar

Ahmet Qeriqi: Gjykata Speciale kundër UÇK-së mund të stopohet dhe të devalvohet po të ketë unitet mbarë kombëtar

15/11/2020
Në emisionin Bisedë në studion e TV-Diellit, veprimtari analisti e shkrimtari, Mehmet Bislimi, ka biseduar me drejtorin e Radios-Kosova e Lirë, z. A...
Edhe sot shifra të larta/ 24 viktima dhe 990 raste të reja

Edhe sot shifra të larta/ 24 viktima dhe 990 raste të reja

15/11/2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2655 teste, dhe 990 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 378 -Kumanovë 48 -Dibër 6 -Shtip...
VIDEO/ Shpërdorime pa fund dhe 3 gola, mbyllet pjesa e parë në “Air Albania”

VIDEO/ Shpërdorime pa fund dhe 3 gola, mbyllet pjesa e parë në “Air Albania”

15/11/2020
Shqipëri–Kazakistan 2-1 Sfida e 5-të e Nations League Grupi C / Stadiumi “Air Albania” Ora 18:00 Shqipëria: Berisha, Veseli, Ismajli, Gjimshi...
NË STRUMICË PAS GJERASIM QIRIAZIT

NË STRUMICË PAS GJERASIM QIRIAZIT

15/11/2020
Dje (14 nëntor) në varrezat e qytetit të Strumicës vizituam varrin e Gjerazim Qiriazit, njëri nga pishtarët e iluminzmit dhe atdhetarizmit shqiptar. F...
Pamje të vështira për tu parë 🔞 Bëhet fjalë për masakrën e Krushës së madhe

Pamje të vështira për tu parë 🔞 Bëhet fjalë për masakrën e Krushës së madhe

15/11/2020
Pamje mund të jenë të vështira për tu parë 🔞 Bëhet fjalë për masakrën e Krushës së madhe , bëhet fjalë për kasetën e famshme. Pamjet reale të plota mu...
Kush janë Prokurorët që po hetojnë ish-pjesëtarët e UÇK-së

Kush janë Prokurorët që po hetojnë ish-pjesëtarët e UÇK-së

15/11/2020
Dhomat e Specializuara të Kosovës deri më tani kanë ngritur aktakuzë ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit, Jakup Krasniqit si dhe Salih M...
Gruaja me gojën më të madhe në botë

Gruaja me gojën më të madhe në botë

15/11/2020
Videoja e gruas me gojën më të madhe në botë bëhet virale. Një grua që pretendon se ka “gojën më të madhe në botë” ka shpjeguar në TikTok se si tip...
Në transmetim të drejtpërdrejtë, gazetarja në Karolinën e Veriut i shpëton shembjes së urës për një “fije floku”

Në transmetim të drejtpërdrejtë, gazetarja në Karolinën e Veriut i shpëton shembjes së urës për një “fije floku”

15/11/2020
Një reportere e cila ishte në transmetim të drejtpërdrejtë në Karolinën e Veriut, shpëton për një “fije floku” pasi shembet ura vetëm disa metra larg ...
Nuredini: Për më pak ndotje duhet të ndryshojmë sistemin e ngrohjes

Nuredini: Për më pak ndotje duhet të ndryshojmë sistemin e ngrohjes

15/11/2020
"Për fat të keq, ne ende nuk kemi arritur 50 përqind më pak ndotje, sepse duhet të ndryshojmë shumë në sistemin e ngrohjes në vendin tonë," tha Minist...
Në Serbi numër rekord i rasteve të reja me COVID-19

Në Serbi numër rekord i rasteve të reja me COVID-19

15/11/2020
Të shtunën (14 nëntor) Serbia ka shënuar numër rekord të të infektuarve me koronavirusin e ri. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nga 14,015 mostra t...
Austria kthen izolimin e plotë

Austria kthen izolimin e plotë

15/11/2020
Austria ka vendosur masën e izolimit mbarëkombëtar në përpjekje për të vënë nën kontroll pandeminë e COVID-19.Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, u ...
1 2 11 / 15 POSTS