"> 16/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 22 POSTS
Rekord i zi: 40 vdekje nga virusi Corona në 24 orët e fundit

Rekord i zi: 40 vdekje nga virusi Corona në 24 orët e fundit

16/11/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 40 persona të infektuar me virusin corona kanë vdekur. Dhjetë pacientë nga Shkupi (66, 66...
Në 24 orët e fundit ka 591 të infektuar  nga 1,683 teste

Në 24 orët e fundit ka 591 të infektuar nga 1,683 teste

16/11/2020
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1683 teste, dhe 591 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në: Shkup-218, Kuma...
Në Kizhevak të Serbisë gjenden mbetje mortore

Në Kizhevak të Serbisë gjenden mbetje mortore

16/11/2020
Në Kizhevak afër Rashkës në Serbi janë gjetur mbetje mortore që dyshohet se janë të shqiptarëve të Kosovës. Lajmin për Radion Evropa e Lirë e konfi...
HARADINAJ PËRSHËNDET REFLEKTIMIN E KURTIT NË RAPORT ME LUFTËN E UÇK-SË

HARADINAJ PËRSHËNDET REFLEKTIMIN E KURTIT NË RAPORT ME LUFTËN E UÇK-SË

16/11/2020
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, e ka përshëndetur reflektimin e kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti në raport me luftën e UÇK...
Do të shitet qendra e skijimit Kodra e Diellit

Do të shitet qendra e skijimit Kodra e Diellit

16/11/2020
Do të shitet qendra e skijimit Kodra e Diellit. Qeveria thotë se planifikon të kërkojë investitor i cili do të menaxhojë të dy anët e malit, përkatësi...
Arsimtarët të mbajnë mësimin on-line nga shtëpia, e jo nga shkolla, propozon Shtabi i krizës

Arsimtarët të mbajnë mësimin on-line nga shtëpia, e jo nga shkolla, propozon Shtabi i krizës

16/11/2020
Në vend se të mbajnë mësimin on-line nga shkolla, respektivisht nga klasa, arsimtarët të mbajën këtë mësim nga shtëpia. Ky është propozimi i fundit i ...
Punimet në autostradën Shkup-Bllacë, me 1 ekskavator dhe 2 kamionë (VIDEO)

Punimet në autostradën Shkup-Bllacë, me 1 ekskavator dhe 2 kamionë (VIDEO)

16/11/2020
Punimet në rrugën Shkup-Bllacë, vazhdojnë të mbesin në fazën përgatitore. Ekskavatori i parë në një pjesë të terrenit ku duhet të ndërtohet kjo autost...
PADIA NDAJ INSTITUCIONEVE SHTETËRORE PËR AJRIN E NDOTUR NË SIRTARET E GJYKATËS

PADIA NDAJ INSTITUCIONEVE SHTETËRORE PËR AJRIN E NDOTUR NË SIRTARET E GJYKATËS

16/11/2020
Padia e parë kundër shtetit për mos ndërmarrjen e masave kundër ajrit të ndotur po vendnumëron. Gjykata Civile e Shkupit është mbushur me ankimime nga...
Nuk ka rekomandim për masa të reja kufizuese nga komisioni për sëmundje infektive

Nuk ka rekomandim për masa të reja kufizuese nga komisioni për sëmundje infektive

16/11/2020
Komisioni për Sëmundje Infektive sot ka mbajtur mbledhje ku nuk janë propozuar masa të reja kufizuese për mbrojtje nga Kovid-19, kanë thënë për MIA-n ...
Shkupi me mbi 8.000 raste aktive me coronavirus

Shkupi me mbi 8.000 raste aktive me coronavirus

16/11/2020
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 18.381, ndërsa vetëm në Shkup ka 8.506 raste aktive, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Sipa...
Zaev për vizitë në Gjermani, do t’i jepet çmimi për të drejtat e njeriut

Zaev për vizitë në Gjermani, do t’i jepet çmimi për të drejtat e njeriut

16/11/2020
Kryeministri Zoran Zaev do të jetë për vizitë pune në Republikën Federale të Gjermanisë, për nder të ndarjes së çmimit për të drejtat e njeriut për vi...
1 2 11 / 22 POSTS