"> 17/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 19 POSTS
Në 24 orët e fundit janë shënuar 977 raste të reja dhe 31 persona humbën jetën

Në 24 orët e fundit janë shënuar 977 raste të reja dhe 31 persona humbën jetën

17/11/2020
Në 24 orët e fundit u kryen 2930 teste dhe 977 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 503 -Kumanovë 55 -Dibër 1 -Shtip 14 -Pril...
Bullgaria solli në tryezën e BE-së Hitlerin, Stalinin dhe Titon

Bullgaria solli në tryezën e BE-së Hitlerin, Stalinin dhe Titon

17/11/2020
Uebsajti me ndikim i Brukselit “EUobserver” shkruan sot se BE po përballet me një fiasko të re mbi zgjerimin, pas bllokadës së njoftuar të Bullgarisë ...
Në panik nga vjedhjen e vazhdueshme të automjeteve

Në panik nga vjedhjen e vazhdueshme të automjeteve

17/11/2020
Banorët e rajonit të komunës së Çairit dhe Butelit në panik nga vjedhja e automjeteve. Në rrjetet sociale qytetarët kanë alarmuar se për një periudhë ...
“Fokus”: Izet Mexhiti do të propozojë në Parlament shkarkimin e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit!?

“Fokus”: Izet Mexhiti do të propozojë në Parlament shkarkimin e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit!?

17/11/2020
Deputeti dhe nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti, së shpejti do të dorëzojë interpelancë në Kuvend, me të cilën do të kërkojë shkarkimin e Artan Grubit...
Vjosa Osmani infektohet me koronavirus

Vjosa Osmani infektohet me koronavirus

17/11/2020
Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Osmani, përmes një postimi në Facebook, ...
Kundër bisedimeve me Sofjen për gjuhën dhe identitetin

Kundër bisedimeve me Sofjen për gjuhën dhe identitetin

17/11/2020
Pavarësisht vetos së Bullgarisë për kornizën negociuese me Bashkimin Evropian, autoritetet maqedonase thonë se bisedime me Sofjen për gjuhën dhe ident...
Transmetueshmëria e virusit po ulet, por presioni ndaj spitaleve vazhdon të jetë i lartë

Transmetueshmëria e virusit po ulet, por presioni ndaj spitaleve vazhdon të jetë i lartë

17/11/2020
Ministri i Shëndetësisë Dr. Venko Filipce, sot në një deklaratë për mediat shpjegoi pse vendosja e ndalimit të orës nuk është e nevojshme për momentin...
Halk Bank do ta zëvendësojë Eurostandard

Halk Bank do ta zëvendësojë Eurostandard

17/11/2020
Bordi Drejtues i Postës së Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e sotme e ka pranuar ofertën përfundimtare të Halk Bank si më të favorshme, raporton TV2...
Poshtë Shqipërisë fshihet një kontinent gjigant, shkencëtarët: I humbur prej 100 milionë vitesh

Poshtë Shqipërisë fshihet një kontinent gjigant, shkencëtarët: I humbur prej 100 milionë vitesh

17/11/2020
Një kontinent gjigant, sa madhësia e Groenlandës, fshihet prej 100 milion vitesh poshtë Europës, nga Spanja deri në Iran, përfshi edhe Shqipërinë. ...
Prof.Dr.Qemal Lame: Tribunali i Hagës të dëshmojë drejtësi !

Prof.Dr.Qemal Lame: Tribunali i Hagës të dëshmojë drejtësi !

17/11/2020
Drejtuesit kryesorë politikë, ish- luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dallohen për amerikanizmin dhe evropianizmin, njëlloj si edhe gjithë k...
Konfiskohet drogë në Burgun e Strugës

Konfiskohet drogë në Burgun e Strugës

17/11/2020
Më datën 16.11.2020 në kuadër të masave dhe aktiviteteve të përforcuara të Ministrisë së Punëve të Brendshme nga ana e Departamentit të Policisë Krimi...
1 2 11 / 19 POSTS