"> 18/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Tramvaj me rrota – a do të bëhet realitet në Shkup?

Tramvaj me rrota – a do të bëhet realitet në Shkup?

18/11/2020
Në seancën e djeshme të 21-të, Qeveria miratoi tekstin e Projektligjit për huazimin e huasë nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim sipas Marrë...
1406 RASTE TË REJA, 21 VIKTIMA, 937 TË SHËRUAR

1406 RASTE TË REJA, 21 VIKTIMA, 937 TË SHËRUAR

18/11/2020
MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 3398 testime kurse janë regjistruar 1406 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 627, Prilep – 98, Gosti...
Heroi i Shqipërisë me dy gola, flet Sokol Cikalleshi

Heroi i Shqipërisë me dy gola, flet Sokol Cikalleshi

18/11/2020
Sokol Cikalleshi ishte padyshim një nga më të mirët e ndeshjes e sotme ndaj Bjellorusisë, me dy golat e shënuar. Ai në një prononcimin për “RTSH”, pa...
Një mollë në ditë është e shëndetshme, po nëse hani tre çfarë ndodh?

Një mollë në ditë është e shëndetshme, po nëse hani tre çfarë ndodh?

18/11/2020
Një mollë në ditë, mjeku jashtë shtëpisë. Mirëpo, çfarë do të thotë kur i hamë dy mollë? Me siguri janë më të shëndetshme se një çokollatë e vogël. ...
Studimi: Shpëlarësit e gojës vrasin koronavirusin brenda 30 sekondave

Studimi: Shpëlarësit e gojës vrasin koronavirusin brenda 30 sekondave

18/11/2020
Një studim i ri ka zbuluar se shpëlarësit e gojës mund të vrasin koronavirusin brenda 30 sekondave. Shkencëtarët thonë se rezultatet paraprake të...
Dijana Toska merr pozitën e drejtores në Teatrin për fëmijë dhe të rinj

Dijana Toska merr pozitën e drejtores në Teatrin për fëmijë dhe të rinj

18/11/2020
Sot, në Teatrin për fëmijë dhe të rinj është bërë pranim-dorëzimi i detyrë së re të drejtorit ku në këtë pozitë vjen Dijana Toska nga Shkupi. Këtë e k...
Ekonomisti zviceran: Rebelëve të Covid-19 t’u mohohen shtretërit spitalorë

Ekonomisti zviceran: Rebelëve të Covid-19 t’u mohohen shtretërit spitalorë

18/11/2020
“Rebelët e koronës” duhet të trajtohen më ashpër, për shembull, gjobë të majme për mosmbajtje të maskës, thotë Willy Oggier, një ekonomist zviceran i ...
Specialja lëshon njoftimin e fundit për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin

Specialja lëshon njoftimin e fundit për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin

18/11/2020
Dhomat e Specializuara kanë njoftuar se sot do të mbahet një konferencë për të njoftuar lidhur me ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Hashi...
Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së

Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së

18/11/2020
Me qëllim të konfirmimit të aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në Hagë është mbështetur tek 153...
Publikohen detaje rrëqethëse nga gërmimet në Serbi: Viktimat mund të jenë të kësaj masakre

Publikohen detaje rrëqethëse nga gërmimet në Serbi: Viktimat mund të jenë të kësaj masakre

18/11/2020
Publikohen detaje rrëqethëse nga gërmimet në Serbi: Viktimat mund të jenë të kësaj masakre 08:12, 18/11/2020 Antropologu në Institutin e Mjekësisë...
Shpifja e Ramës për Bashën në 2005-ën dhe pse?

Shpifja e Ramës për Bashën në 2005-ën dhe pse?

18/11/2020
Jo aq shumë Basha personalisht por PD, po deklarohet këto ditë në mbrojtje të kreut të saj lidhur me akuzat që po i vijnë nga Kosova për një rol të ko...
1 2 11 / 15 POSTS