"> 19/11/2020 – ShkupiLajm.com
Kanë ndërruar jetë  26 pacientë, dhe 1198 raste të reja me Covid-19

Kanë ndërruar jetë 26 pacientë, dhe 1198 raste të reja me Covid-19

19/11/2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3081 teste dhe 1198 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 572 -Kumanovë 41 -Dibër 1 -Shti...
Qeveria e Maqedonisë: Janë miratuar vendime që i paraprijnë procedurës për shpalljen e gjendjes së krizës

Qeveria e Maqedonisë: Janë miratuar vendime që i paraprijnë procedurës për shpalljen e gjendjes së krizës

19/11/2020
Qeveria në mbledhjen e 22-të me qëllim që ta fillojë procedurën në përputhje të Këshillit për Siguri për shpalljen e gjendjes së krizës në Maqedoninë ...
BDI demanton shpifjet e ulëta të portaleve anonime

BDI demanton shpifjet e ulëta të portaleve anonime

19/11/2020
Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka demantuar shpifjet e ulëta të disa portaleve anonime të cilat janë shpërndarë nëpër rrjetet sociale në vend dh...
Macron iu dërgon një ultimatum imamëve të Francës

Macron iu dërgon një ultimatum imamëve të Francës

19/11/2020
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka kërkuar nga liderët myslimanë që të pranojnë kartën e vlerave republikane për të shtrënguar edhe më shumë isl...
Prokurori përdori deklaratën e Shkëlzen Gashit për arrestimin e ish-drejtuesve të UÇK’së

Prokurori përdori deklaratën e Shkëlzen Gashit për arrestimin e ish-drejtuesve të UÇK’së

19/11/2020
Prokurori i Specializuar ka përdorur edhe deklaratën e ish-këshilltarin të Albin Kurtit, Shkëlzen Gashit, për urdhër-arr*estimin ndaj ish-drejtuesve t...
Dy arsye për veton bullgare

Dy arsye për veton bullgare

19/11/2020
Ne duhet të vazhdojmë të jemi me qëllime të mira, por jo naivë dhe budallenj, tha Zëvendës Kryeministri Bullgar dhe Ministri i Mbrojtjes Krasimir Kara...
NË JAVËN E DYTË TË  NËNTORIT, RRITJE E VDEKSHMËRISË PËR 35.4%

NË JAVËN E DYTË TË NËNTORIT, RRITJE E VDEKSHMËRISË PËR 35.4%

19/11/2020
Sipas raportit javor të ISHP-së, nga 09 deri më 15 Nëntor, janë regjistruar 7355 raste të reja me COVID-19. Në këtë periudhë janë regjistruar 172 ...
Policia e Zelandës së Re e ka futur hixhabin në uniformën zyrtare

Policia e Zelandës së Re e ka futur hixhabin në uniformën zyrtare

19/11/2020
Policia e Zelandës së Re e ka futur hixhabin në uniformën zyrtare të policisë, që t’i inkurajojë gratë myslimane të kyçen në të. Policja, Konstabël...
Shkupi me mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19

Shkupi me mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19

19/11/2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Shkup janë regjistruar 627 raste të reja me coronavirus që është rekord i ri deri më tani. Autoritetet shëndetësore njoftu...