"> 20/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
Të shtëna me armë zjarri në Çair, s’ka të lënduar

Të shtëna me armë zjarri në Çair, s’ka të lënduar

20/11/2020
Të shtëna armësh shqetësuan banorët e Çairit pasditen e sotme. Nuk raportohet për viktima apo të plagosur, nga ngjarja që rreth orës 15:00 ndodhi në r...
Filipçe takon pronarët e spitaleve private

Filipçe takon pronarët e spitaleve private

20/11/2020
Para mbledhjes së Qeverisë, Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe takoi pronarët e spitaleve private “Zhan Mitrev”, Sistina” dhe “Remedika” me të cilë...
39 viktima dhe 1.237 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

39 viktima dhe 1.237 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

20/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 3200 teste dhe 1237 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 506 -Kumanove 34 -Stip 55 -Prilep 91 -Tetove...
Shkupi në krye të listës me gati 10 mijë raste aktive me Covid-19

Shkupi në krye të listës me gati 10 mijë raste aktive me Covid-19

20/11/2020
Ministria e Shëndetësisë informoi se numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 51213, numri i p...
“Shpallet gjendja e krizës”/ Presidenti i Maqedonisë së Veriut mbledh Këshillin e Sigurisë

“Shpallet gjendja e krizës”/ Presidenti i Maqedonisë së Veriut mbledh Këshillin e Sigurisë

20/11/2020
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thirrur sot mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, për të diskutuar mbi situatën e krijuar me Co...
Digjet flamuri i Bullgarisë në Shkup, zjarrvënësi nxjerr pamjet në internet (VIDEO)

Digjet flamuri i Bullgarisë në Shkup, zjarrvënësi nxjerr pamjet në internet (VIDEO)

20/11/2020
Në rrjetet sociale gjatë ditës së sotme është publikuar një video ku shihet se si digjet flamuri i Republikës së Bullgarisë. Në video shihet shkruh...
Mjekja shqiptare zbulon shkakun kryesor të vdekjeve nga COVID-19

Mjekja shqiptare zbulon shkakun kryesor të vdekjeve nga COVID-19

20/11/2020
Një faktor që e vështirëson situatën e të sëmurëve me Covid është se shumë prej pacientëve paraqiten në spital në një gjendje të renduar. Andriada ...
Basha akuza Qeverisë: fshehu gjysmën e viktimave të Covid-19

Basha akuza Qeverisë: fshehu gjysmën e viktimave të Covid-19

20/11/2020
Autoritet shtetërore kanë fshehur nurmin real të viktimave nga COVID-19. Fakti tronditës është bërë publik nga kryetari i opozitës Lulzim Basha, gjatë...
Ligji për mbështetjen financiare mbërrin në Kuvend, pritet votimi dhe shpallja e përfituesve nga 6000 denarë

Ligji për mbështetjen financiare mbërrin në Kuvend, pritet votimi dhe shpallja e përfituesve nga 6000 denarë

20/11/2020
Propozim-ligji për mbështetje financiare të qytetarëve ka hyrë në procedurë parlamentare. Pensionistët që kanë pension deri në 15 mijë denarë, prindër...
Janë miratuar vendime që i paraprijnë procedurës për shpalljen e gjendjes së krizës

Janë miratuar vendime që i paraprijnë procedurës për shpalljen e gjendjes së krizës

20/11/2020
Qeveria në mbledhjen e 22-të me qëllim që ta fillojë procedurën në përputhje të Këshillit për Siguri për shpalljen e gjendjes së krizës në Maqedoninë ...
Pançev: Bullgaria nuk mohon identitetin e maqedonasve, por mbron identitetin e bullgarëve

Pançev: Bullgaria nuk mohon identitetin e maqedonasve, por mbron identitetin e bullgarëve

20/11/2020
Profesori universitar Anton Panchev, thekson se Bullgaria në asnjë mënyrë nuk mohon identitetin e popullit maqedonas, por mbron identitetin dhe histor...
1 2 11 / 13 POSTS