"> 21/11/2020 – ShkupiLajm.com
Dëbora e parë në Maqedoni

Dëbora e parë në Maqedoni

21/11/2020
Gjatë ditës së sotme, në pjesët malore të vendit filloi të ketë reshje të borës. Bora e parë në Maqedoni ra sot pasdite në Mavrovë, Pelister dhe Nizh...
25 viktima dhe 1182 të infektuar me Covid-19

25 viktima dhe 1182 të infektuar me Covid-19

21/11/2020
Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3109 testime të realizuara 1182 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. ...
HARADINAJ: NUK KEMI PASUR FRIKË NGA SPECIALJA, POR NGA DËMTIMI I IMAZHIT TË KOSOVËS

HARADINAJ: NUK KEMI PASUR FRIKË NGA SPECIALJA, POR NGA DËMTIMI I IMAZHIT TË KOSOVËS

21/11/2020
Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj tha se nuk e ka votuar Gjykatën Speciale pasi ka pasur frikë që do të dëmtohet imazhi i...
REAGON LËVIZJA ANTI BIXHOZ: “JO BASTORET ME LEJE PUNE PAS ORËS 21”

REAGON LËVIZJA ANTI BIXHOZ: “JO BASTORET ME LEJE PUNE PAS ORËS 21”

21/11/2020
Ne si Lëvizje Anti Bixhoz reagojm ashpër kundër qëndrimeve të qeveris së RMV ku ndalohen kafenet dhe restorantet me veprimtarin e tyre në ora 21 a nuk...
Do të legalizohen makinat me targa të huaja që qarkullojnë në shtetin tonë?

Do të legalizohen makinat me targa të huaja që qarkullojnë në shtetin tonë?

21/11/2020
Automjetet me targa të huaja që lëvizin në shtetin tonë do të legalizohen, respektivisht do të marrin targa të Maqedonisë. Qeveria, megjithatë, nuk zb...
“Ti nuk kalon”/ Vucic nuk lejohet të hyjë në Kosovë

“Ti nuk kalon”/ Vucic nuk lejohet të hyjë në Kosovë

21/11/2020
Presidentit serb, Aleksandar Vucic i është refuzuar kërkesa dërguar institucioneve të Kosovës për një vizitë atje. Lajmin e konfirmojnë mediat vend...
“DW”: Pse Bullgaria dhe Holanda bllokuan procesin e integrimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

“DW”: Pse Bullgaria dhe Holanda bllokuan procesin e integrimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

21/11/2020
Ministrat e Europës të BE në videokonferencën e së martës nuk dhanë dritën e gjelbër për konferencën e parë ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedonin...