"> 22/11/2020 – ShkupiLajm.com
1112 Raste të reja me Covid-19 dhe 24 persona humbën jetën

1112 Raste të reja me Covid-19 dhe 24 persona humbën jetën

22/11/2020
Në 24 orët e fundit, u kryen 2553 teste dhe 1112 raste të reja me Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 321 -Kumanovë 69 -Dibër 10 -Shtip 38 -Prile...
Të burgosurit në Idrizovë druajnë nga Covid-19, kërkojnë testim masiv

Të burgosurit në Idrizovë druajnë nga Covid-19, kërkojnë testim masiv

22/11/2020
Të burgosurit në Idrizovë kërkojnë testim masiv. Sipas tyre, ditëve të fundit në burg është rritur dukshëm numri i të prekurve me Kovid-19 dhe për kët...
Epidemiologu kinez: Koronavirusi nuk erdhi nga Wuhan, vetëm u zbulua atje

Epidemiologu kinez: Koronavirusi nuk erdhi nga Wuhan, vetëm u zbulua atje

22/11/2020
Një shkencëtar nga Kina ka mohuar që koronavirusi ose COVID-19 të ketë origjinën në Wuhan, duke pretenduar se ishte vendi i parë ku u gjet. Virusi ...
Kjo është “bisha” e zezë e Biden: Detajet e makinës më të sigurt në botë

Kjo është “bisha” e zezë e Biden: Detajet e makinës më të sigurt në botë

22/11/2020
Emri i saj zyrtar është “Cadillac One”, por thirret edhe “Bisha”. Arsyeja është më se e qartë: makina e fundit e presidentit të Shteteve të Bashku...
Pensilvani, gjyqtari federal hedh poshtë padinë e Trumpit për manipulim të votave në zgjedhje

Pensilvani, gjyqtari federal hedh poshtë padinë e Trumpit për manipulim të votave në zgjedhje

22/11/2020
Përpjekjet e Presidentit amerikan Donald Trump për të përmbysur rezultattin e zgjedhjeve të 3 nëntorit morën një tjetër goditje të shtunën kur një g...
Aheng gjatë pandemisë, padi penale për pronarin e restorantit në Gostivar

Aheng gjatë pandemisë, padi penale për pronarin e restorantit në Gostivar

22/11/2020
Në fshatin Zdunje të Gostivarit policia ka ndërprerë një ahneg familjar për shkak se janë shkelur protokollet e miratuara për parandalimin e përhapjes...
KARAKAÇANOV: SHKUPI DËSHIRON MBËSHTETJE, NDËRSA NA GODET ME THIKË PAS SHPINE

KARAKAÇANOV: SHKUPI DËSHIRON MBËSHTETJE, NDËRSA NA GODET ME THIKË PAS SHPINE

22/11/2020
Bashkimi Evropian ka rregulla të qarta që vlejnë për të gjithë, kjo do të thotë se nuk ka anëtarësim në BE pa zgjidhjen e çështjeve kontestuese bilate...
Zaev uron Ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe: Së bashku festojmë ekzistencën dhe afrimin e dy traditave kulturore

Zaev uron Ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe: Së bashku festojmë ekzistencën dhe afrimin e dy traditave kulturore

22/11/2020
Kryeministri, Zoran Zaev me rastin e Ditës së Alfabetit Shqip përmes një komunikate ka uruar shqiptarët në Maqedoninë e Veriut duke theksuar se sot po...
Sot u shënua dita e Alfabetit te Gjuhës Shqipe

Sot u shënua dita e Alfabetit te Gjuhës Shqipe

22/11/2020
Ditën e sotme, më 22 nëntor shënohet Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, në të cilën ditë u njësua Kongresi i Manastirit dhe përbën një ditë përkujtimo...
ZBULIMI I JASHTËZAKONSHËM QË JU FSHEH SHQIPTARËVE (VIDEO)

ZBULIMI I JASHTËZAKONSHËM QË JU FSHEH SHQIPTARËVE (VIDEO)

22/11/2020
Cili ishte zbulimi i madh që ju fsheh shqiptarëve për rreth 50 vjet? Përse u mbulua dhe cila është rëndësia dhe misteri që mbart? https://youtu.b...
Armenia rikonfirmon angazhimin për marrëveshjen e Karabakut

Armenia rikonfirmon angazhimin për marrëveshjen e Karabakut

22/11/2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergey Lavrov, tha sot se Armenia ka rikonfirmuar angazhimin e saj në marrëveshjen e Karabakut, e cila përfund...