"> 23/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
SPITALET PRIVATE AKOMA NUK E KANË PRANUAR MARRËVESHJEN NGA MINISTRIA E SHËNDETËSISË

SPITALET PRIVATE AKOMA NUK E KANË PRANUAR MARRËVESHJEN NGA MINISTRIA E SHËNDETËSISË

23/11/2020
Spitalet private nuk e kanë pranuar ende Marrëveshjen të cilën do të duhet ta nënshkruajnë me Ministrinë e Shëndetësisë, për pranimin e pacientëve me ...
Në projekt-rezolutën e Europarlamentit shprehet keqardhje që Sofja dhe Shkupi nuk arritën kompromis

Në projekt-rezolutën e Europarlamentit shprehet keqardhje që Sofja dhe Shkupi nuk arritën kompromis

23/11/2020
MIA ka arritur deri te projekt-rezoluta e Parlamentit Evropian për Maqedoninë e Veriut, e cila duhet të jetë objekt i debatit më 10 dhjetor në Komisio...
387 RASTE TË REJA, 35 VIKTIMA, 528 TË SHËRUAR

387 RASTE TË REJA, 35 VIKTIMA, 528 TË SHËRUAR

23/11/2020
MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1176 testime, kurse janë regjistruar 387 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 174, Gostivar – 56,...
528 amendamente për Buxhetin e vitit 2021

528 amendamente për Buxhetin e vitit 2021

23/11/2020
Grupet parlamentare kanë dorëzuar në Kuvend 528 amendamente për Buxhetin e vitit 2021, debati parlamentar rreth tyre duhet të filloj nesër dhe do të z...
Çmime të reja të derivateve të naftës

Çmime të reja të derivateve të naftës

23/11/2020
Me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë, nga sonte në mesnatë do të ndryshojnë çmimet e derivateve të naftës. Çmimi i dizelit dhe vajit...
AMBASADORJA AMERIKANE NË SHKUP FOTOGRAFOHET PARA TABLOS “NJË KOMB, NJË ABC”

AMBASADORJA AMERIKANE NË SHKUP FOTOGRAFOHET PARA TABLOS “NJË KOMB, NJË ABC”

23/11/2020
Ambasadores amerikane në Shkup, znj. Kejt Bërns, ka mbajtur fjalim në ITSHKSH-Shkup me rastin e Ditës së Alfabetit, kurse me drejtorin Skender Asani k...
“ZHVESHJA” E TUNËS TEK KËNGA E ALFABETIT, REAGOJNË ARSIMTARËT DHE PROFESORËT

“ZHVESHJA” E TUNËS TEK KËNGA E ALFABETIT, REAGOJNË ARSIMTARËT DHE PROFESORËT

23/11/2020
Një dit më parë, këngëtarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu në bashkëpunim me Ministrinë për Sistem Politik dhe Marëdhënije mes bashkësive ka publikuar vide...
Merkel, 15 vjet kancelare: “Personaliteti më i madh politik në Europë”

Merkel, 15 vjet kancelare: “Personaliteti më i madh politik në Europë”

23/11/2020
Urime, por jo vetëm, mbërritën sot për Angela Merkel, në 15-vjetorin e saj si kancelare. Gazeta franceze ”Le Parisien” e shfrytëzoi përvjetorin si ...
SHBA miraton përdorimin e ilaçit kundër Covid-19 që përdori Trump

SHBA miraton përdorimin e ilaçit kundër Covid-19 që përdori Trump

23/11/2020
Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Ilaçeve (FDA) lëshoi të shtunën autorizimin për përdorim urgjent të terapisë me antitrupa kundër COVID-19, të ko...
Sigurohen 400 mijë vaksina kundër COVID-19

Sigurohen 400 mijë vaksina kundër COVID-19

23/11/2020
Tre vaksina janë në fazën e aprovimit dhe procesi pritet të përfundojë deri në fund të vitit. Maqedonia siguroi 400 mijë vaksina ose 800 mijë doza. Va...
‘O me Krishtin, o me virusin?!’ – Policia ndalon meshën dhe gjobit priftin që theu shtetrrethimin

‘O me Krishtin, o me virusin?!’ – Policia ndalon meshën dhe gjobit priftin që theu shtetrrethimin

23/11/2020
Policia greke ndërpreu një meshë të së dielës në një fshat verior grek dhe gjobiti një prift me 1,500 euro që lejoi dy persona të merrnin pjesë në s...
1 2 11 / 14 POSTS