"> 24/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 12 POSTS
1039 RASATE TE REJA DHE 15 PERSONA HUMBEN JETEN NDAJ COVID-19

1039 RASATE TE REJA DHE 15 PERSONA HUMBEN JETEN NDAJ COVID-19

24/11/2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 3143 teste dhe 1039 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 546 -Kumanove 38 -Shtip 27 -Prilep 83 ...
Shteti i cili nuk ka as edhe një rast me koronavirus

Shteti i cili nuk ka as edhe një rast me koronavirus

24/11/2020
Ndërsa pjesa më e madhe e shteteve në botë janë duke u përballur me një valë të dytë të “egër” të pandemisë së koronavirusit, me shifra rekord rastesh...
Paguhen mbi 152 milionë denarë në llogaritë e blegtorëve

Paguhen mbi 152 milionë denarë në llogaritë e blegtorëve

24/11/2020
Në llogaritë e 6.755 blegtorëve janë transferuar më shumë se 152 milionë denarë për qumështin e dorëzuar të deleve, lopëve dhe të dhive të fazës së dy...
Biden: Ballkani Perëndimor ndër prioritetet e mia

Biden: Ballkani Perëndimor ndër prioritetet e mia

24/11/2020
Edhe Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet e administratës së re amerikane, sipas një telefonate që presidenti i zgjedhur amerikan, Joe ...
AKSIDENT NË QARKOREN E SHKUPIT, MES HARAÇINËS E BUTELIT (FOTO)

AKSIDENT NË QARKOREN E SHKUPIT, MES HARAÇINËS E BUTELIT (FOTO)

24/11/2020
Aksident i rëndë trafiku ne qarkoren Haraçinë-Butel më saktë afër liqenit të Smilkovcës. Sipas të dhënave që na kanë arritur në faqen tonë përfolet që...
Mjekët rekomandojnë antibiotikë për të sëmurët me Covid, mikrobiologu: Shkak për vdekshmërinë

Mjekët rekomandojnë antibiotikë për të sëmurët me Covid, mikrobiologu: Shkak për vdekshmërinë

24/11/2020
Maqedonia e Veriut, për nga numri i popullsisë, është një ndër vendet me të prekura nga Covid -19, në kontinent. Vetëm dje Maqedonia e Veriut rapor...
Muhamed Zekiri emërohet Sekretar i përgjithshëm i Qeverisë

Muhamed Zekiri emërohet Sekretar i përgjithshëm i Qeverisë

24/11/2020
Ish-deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri është emëruar Sekretar i përgjithshëm i Qeverisë në Maqedoninë e Veriut meson TV21 nga burime qeveritare. Ve...
Kalon në Qeveri ligji për makinat me targa të huaja

Kalon në Qeveri ligji për makinat me targa të huaja

24/11/2020
Shpenzimet për regjistrimin e automjeteve me targa të huaja zvogëlohen për 50%. Qeveria i dha dritë jeshile Ligjit për Regjistrimin e Automjeteve me t...
RMV, matura shtetërore do të zhvillohet mes datave 29 maj -14 qershor, dy lëndë të reja në listën e lëndëve zgjedhore

RMV, matura shtetërore do të zhvillohet mes datave 29 maj -14 qershor, dy lëndë të reja në listën e lëndëve zgjedhore

24/11/2020
Të tre provimet eksterne të maturës shtetërore nga viti akademik 2020/2021 në sesionin e qershorit do të zhvillohen nga 29 maji deri më 14 qershor. Li...
Sa shqiptare shtetas të Ballkanit perendimor jetojnë në Gjermani

Sa shqiptare shtetas të Ballkanit perendimor jetojnë në Gjermani

24/11/2020
Në këto të dhëna nuk përfshihen personat që kanë nënshtetësi gjermane, por vetëm ata me nënshtetësi të vendeve të prejardhjes E Hënë, 23 Nëntor 202...
Gent Cakaj: Serbia po kryen spastrim etnik “të maskuar” të shqiptarëve në Luginë

Gent Cakaj: Serbia po kryen spastrim etnik “të maskuar” të shqiptarëve në Luginë

24/11/2020
Cakaj tha se në një kohë kur Serbia do të mbajë vitin e ardhshëm të censusit kombëtar, ka nisur “zhdukja e adresave të shqiptarëve”. “Është një pro...
1 2 11 / 12 POSTS