"> 26/11/2020 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
1160 RASTE TE REJA DHE 30 VIKTIMA NGA COVID-19

1160 RASTE TE REJA DHE 30 VIKTIMA NGA COVID-19

26/11/2020
Në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit Minsitria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë bërë 2864 testime, dhe janë regjistruar 1160 raste të reja...
Në Romë mbërrijnë dozat e para të vaksinës Oksford, 3 euro copa

Në Romë mbërrijnë dozat e para të vaksinës Oksford, 3 euro copa

26/11/2020
Kanë mbërritur në Romë dozat e para të vaksinës Oksford realizuar në bashkëpunim me kompaninë farmaceutike italiane Astrazeneca. Në magazinat e kës...
Kuvendi miraton kërkesën e PS, pritet ngritja e Komisionit Parlamentar për të hetuar raportin e Dick Marty

Kuvendi miraton kërkesën e PS, pritet ngritja e Komisionit Parlamentar për të hetuar raportin e Dick Marty

26/11/2020
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 83 vota pro, 10 kundër dhe 10 abstenim kërkesën e shumicës socialiste për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Parlame...
Tirane: 656 raste të reja në 24 orët e fundit, 10 të vdekur nga COVID-19

Tirane: 656 raste të reja në 24 orët e fundit, 10 të vdekur nga COVID-19

26/11/2020
Ka një rënie të rasteve ditore me COVID-19 që përkon me uljen e testimeve. Ndërkohë që raportohen 10 humbje jete në 24 orët e fundit. Ministria e S...
Kosova regjistron 15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Kosova regjistron 15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

26/11/2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, njoftoi të enjten se gjatë 24 orëve të fundit 15 pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar 775 raste të rej...
Flamuri shqiptar në zemër të Serbisë, deputeti i Preshevës e çon në Kuvend. Ja reagimi i Bërnabiç dhe Daçiç

Flamuri shqiptar në zemër të Serbisë, deputeti i Preshevës e çon në Kuvend. Ja reagimi i Bërnabiç dhe Daçiç

26/11/2020
Kamberi e vendos flamurin kuqezi në Kuvendin e Serbisë, Bërnabiç e Daçiç i kërkojnë ta largojë Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Ka...
Pronarët e automjeteve me targa të huaja do të nënshkruajnë një deklaratë që automjeti ishte futur para 1 tetorit

Pronarët e automjeteve me targa të huaja do të nënshkruajnë një deklaratë që automjeti ishte futur para 1 tetorit

26/11/2020
Pronarët e automjeteve me targa të huaja do të duhet të bëjnë një deklaratë që automjeti hyri në vend para 1 Tetorit për herë të fundit për të paguar ...
Kujdes, koronavirusi rikthehet tek të shëruarit

Kujdes, koronavirusi rikthehet tek të shëruarit

26/11/2020
Pacientët tani më të shëruar nga virusi korona, janë njësoj të ekspozuar ndaj rrezikut për t’u infektuar sërish. Një numër i madh qytetarësh në rrjete...
Katër ministri shkelin Ligjin për përdorimin e gjuhëve me uebfaqet e tyre?

Katër ministri shkelin Ligjin për përdorimin e gjuhëve me uebfaqet e tyre?

26/11/2020
Nga gjithësej 16 ministri, katër kanë një faqe në internet njëgjuhësh, e cila është në kundërshtim me Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve. Ligji përcakton...
Zendeli u zgjodh nënkryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Zendeli u zgjodh nënkryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

26/11/2020
Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli është zgjedhur sot nënkryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Për zgjedhjen e Zendelit kanë votuar 61 depu...
Cila më e shëndetshme, lakra e kuqe apo lakra e bardhë!

Cila më e shëndetshme, lakra e kuqe apo lakra e bardhë!

26/11/2020
Lakra e kuqe përmban 85% të dozës ditore të vitaminës C, ndërsa lakra e bardhë ka vetëm 47 përqind. Besoje ose jo, lakra e kuqe ka më shumë vit...
1 2 11 / 14 POSTS