"> December 2020 – ShkupiLajm.com
1 2 3 37 11 / 407 POSTS
Dokumentar i vitit 1981 mbi ardhjen e “gastarbajterëve” shqiptar në Zvicër

Dokumentar i vitit 1981 mbi ardhjen e “gastarbajterëve” shqiptar në Zvicër

31/12/2020
"Shumica që vijnë, këtë e bëjnë nga halli sepse nuk kanë pasur ndonjë zgjidhje tjetër mbijetese" E Mërkurë, 18 Nëntor 2020 - 17:45albinfo.ch P...
Zvicër: 4391 infeksione të reja dhe 77 vdekje nga Covid-19

Zvicër: 4391 infeksione të reja dhe 77 vdekje nga Covid-19

31/12/2020
Aktualisht BAG raporton 2633 persona që po trajtohen për Covid-19 në spitalet zvicerane. Kjo është 1 për qind më pak se në javën e kaluar E Enjte, ...
Në Bit Pazar sekuestrohen afër 15000 mjete piroteknike

Në Bit Pazar sekuestrohen afër 15000 mjete piroteknike

31/12/2020
Afër 15.000 copë mjete piroteknike ka sekuestruar sot policia në rajonin e Bit Pazarit në Shkup. Ministria e Punëve të Brendshme paralajmëroi se pa...
Nxjerrët një trup i pajetë nga lumi Vardar

Nxjerrët një trup i pajetë nga lumi Vardar

31/12/2020
Pasditen e sotme, një trup i pajetë u nxorr nga ujërat e Vardarit në dalje nga fshati Çegran në Gostivar, ndërsa identiteti i viktimës është ende ...
536 raste të reja të Covid-19, kanë ndërruar jetë 15 persona

536 raste të reja të Covid-19, kanë ndërruar jetë 15 persona

31/12/2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1662 teste dhe 536 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 213 -Kumanovë 18 -Dibër 13 -Shtip 13 ...
7 Janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët

7 Janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët

31/12/2020
7 janari 2021 (e enjte), do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut. Këtë e ka bërë të ditur Ministria për Punë dhe Pol...
Sot përfundon gjysmë vjetori i parë, nxënësit deri më 20 janar në pushim

Sot përfundon gjysmë vjetori i parë, nxënësit deri më 20 janar në pushim

31/12/2020
Prej sot, përfundon gjysmë vjetori i parë i vitit shkollorë dhe nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme do të jenë në pushime dimërore deri më 20 ...
Përcjellim vitin 2020 dhe mirëpresim vitin e ri 2021

Përcjellim vitin 2020 dhe mirëpresim vitin e ri 2021

31/12/2020
Qindra miliona njerëz në botë sonte do ta përcjellin vitin 2020 në shtëpitë e tyre në një atmosferë familjare dhe do ta presin Vitin e Ri 2021. Këtë v...
Makina shpërthen në flakë!

Makina shpërthen në flakë!

31/12/2020
Një makinë e tipit Alfa Romeo ka marrë flakë, pas çka ka pasur disa shpërthime. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Shën Kirili dhe Metodi 13” në Shkup, res...
Legalizohet marihuana në Maqedoninë Veriore: Secili qytetar mund të mbjellë dy-tri fije

Legalizohet marihuana në Maqedoninë Veriore: Secili qytetar mund të mbjellë dy-tri fije

31/12/2020
Çdo qytetar do të ketë mundësi të rritë dy deri në tri kërcyej kanabisi për përdorim personal, ka thënë dje kryeministri i Maqedonisë Veriore Zoran Za...
Nuk mund ta regjistrojë fëmijën në librat amë! Këtu nuk ia njohin certifikatën, në Itali i thonë se nuk ka tjetër

Nuk mund ta regjistrojë fëmijën në librat amë! Këtu nuk ia njohin certifikatën, në Itali i thonë se nuk ka tjetër

31/12/2020
https://youtu.be/fzD-J3KnpDQ Me javë të tëra nuk po mundet që djalin e lindur në Itali ta regjistrojë në Librat amë të Maqedonisë së Veriut. Madje pë...
1 2 3 37 11 / 407 POSTS