"> January 2021 – ShkupiLajm.com
1 2 3 36 11 / 392 POSTS
Ekipi ligjor i ish-presidentit Trump në kaos, disa ditë para gjyqit në Senat

Ekipi ligjor i ish-presidentit Trump në kaos, disa ditë para gjyqit në Senat

31/01/2021
Ndërsa ka mbetur pak më shumë se një javë para fillimit të gjyqit të dytë në Senat për ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ekipi i ...
Mbi 4,000 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit, Navalny

Mbi 4,000 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit, Navalny

31/01/2021
Mbi 4,000 vetë u arrestuan në gjithë Rusinë, gjatë protestave në mbështetje të kritikut më në peshë të Kremlinit, Alexei Navalny. Protestat vijnë pas ...
175 raste të reja të Covid-19 dhe kanë ndërruar jetë 7 persona

175 raste të reja të Covid-19 dhe kanë ndërruar jetë 7 persona

31/01/2021
Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1.733 teste dhe 175 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në: -Shkup 90 Kanë ndërruar jetë 7 persona , 2 ...
OBSH vizitoi tregun në Vuhan ku u paraqitën rastet e para me COVID-19

OBSH vizitoi tregun në Vuhan ku u paraqitën rastet e para me COVID-19

31/01/2021
Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) që po hetojnë origjinën e koronavirusit, kanë vizituar të dielën një treg në Vuhan, ku u rapor...
Premtoi largimin e anijeve në lumin Vardar brenda 40 ditëve!

Premtoi largimin e anijeve në lumin Vardar brenda 40 ditëve!

31/01/2021
Asnjë nga tre anijet në lumin Vardar nuk është hequr, ndërsa kryetari i Shkupit, Petre Shilegov, paralajmëroi rrënimin e tyre që kur erdhi në pozici...
“Kush i nënçmon shqipëtarët në Maqedoni gabon rëndë”, Deklarata e fuqishme e ish kryeminsitrit, Ljubço Georgievski

“Kush i nënçmon shqipëtarët në Maqedoni gabon rëndë”, Deklarata e fuqishme e ish kryeminsitrit, Ljubço Georgievski

31/01/2021
Ndodhitë e fundit politike në vend, protestat e të premtes, regjistrimi, propozim ligji për shtetësi e një sërë ndodhish tjera, ngjallën sërish në ven...
Komuna e Karposhit do të paguan gjysmën e menzës së nxënësve

Komuna e Karposhit do të paguan gjysmën e menzës së nxënësve

31/01/2021
Komuna e Karposhit do të subvencionojë menzën për të gjithë nxënësit që ndjekin mësimet me prani fizike. Komuna do të mbulojë 50 për qind të shumës së...
Barinj s’mund të gjesh as për ilaç!

Barinj s’mund të gjesh as për ilaç!

31/01/2021
Vazhdon problemi i mungesës të barinjve në Dibër dhe rajon. Blegtorët e Dibrës, Zhupës dhe Rekës edhe më tej ballafaqohen me problemin e sigurimit të ...
Ndërtimi i centralit diellor në Osllomej mbetet vetëm premtim

Ndërtimi i centralit diellor në Osllomej mbetet vetëm premtim

31/01/2021
Centrali i premtuar diellor në termocentralin Osllomej nuk është ndërtuar ende. Në fillim të vitit të kaluar, pushteti jo vetëm që premtoi ndërtimin e...
Kumanova e mbytur nga deponitë e egra

Kumanova e mbytur nga deponitë e egra

31/01/2021
Qyteti i Kumanovës tash e një kohë të gjatë po ballafaqohet me një numër të konsiderueshëm të deponive të egra të cilat mund të vërehen gjithëandej në...
Sela: Mund të bëhemi pjesë e Qeverisë, Gashi s’di gjë: Nuk e kam dëgjuar

Sela: Mund të bëhemi pjesë e Qeverisë, Gashi s’di gjë: Nuk e kam dëgjuar

31/01/2021
Kreu i partisë Alternativa, Afrim Gashi thotë se nuk beson se ata do të mendojnë për t’u larguar me Zijadin Selën, për t’u larguar nga opozita dhe për...
1 2 3 36 11 / 392 POSTS