"> 02/01/2021 – ShkupiLajm.com
Vitit të Ri: përkrahje e re financiare

Vitit të Ri: përkrahje e re financiare

02/01/2021
Pritet që pakoja e pestë e masave, përmbajtja e tyre si dhe koha kur ajo do të shpërndahet, të bëhen më të qarta pas konsultimeve me sindikatat, odat ...

Roth: Jam i zhgënjyer, u shpreh ministri gjerman në lidhje me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

02/01/2021
Presidenca gjermane përkundër përpjekjeve për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në Bashkimin Evropian, nuk ar...
MPJ konfirmon vdekjen e diplomates së Maqedonisë në OKB

MPJ konfirmon vdekjen e diplomates së Maqedonisë në OKB

02/01/2021
Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e diplomates nga vendi me mision në OKB, e cila u gjet e vdekur ...
Kolona të gjata për në Kodrën e Diellit, në hotele nuk ka as edhe një shtrat të lirë

Kolona të gjata për në Kodrën e Diellit, në hotele nuk ka as edhe një shtrat të lirë

02/01/2021
Kështu dukej rruga që shpie në Kodrën e Diellit. Pritje të gjata, nervozizëm dhe makina që prisheshin nga temperaturat. Kolona e makinave që prisnin i...
Në Klinikat infektive në të gjithë vendin po trajtohen 519 pacientë, ende ka shtretër të lirë

Në Klinikat infektive në të gjithë vendin po trajtohen 519 pacientë, ende ka shtretër të lirë

02/01/2021
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të kaluara në Covid-Qendrat në të gjithë vendin po trajtohen 519 pacientë të infektuar dhe ...
9 milionë euro janë shpenzuar privatisht për testime për Kovid-19

9 milionë euro janë shpenzuar privatisht për testime për Kovid-19

02/01/2021
Thuajse 9 milionë euro kanë shpenzuar qytetarët e Maqedonisë këtë vit për testim për kovid-19 në klinikat dhe laboratorët privat. Të dhënat nga Instit...
HOROSKOPI/ Kujdes me fjalët që nxirrni nga goja, kjo shenjë të mendohet dy herë

HOROSKOPI/ Kujdes me fjalët që nxirrni nga goja, kjo shenjë të mendohet dy herë

02/01/2021
Dashi Yjet i sugjerojnë kësaj shenje të mos i ndërrojë planet. Sa i përket jetës sentimentale dhe asaj familjare, personat e lindur në këtë shenjë do...
Policia shpëtoi një grua në Lumin Vardar në Shkup

Policia shpëtoi një grua në Lumin Vardar në Shkup

02/01/2021
Siç njoftojnë nga MPB, 67-vjeçarja u shpëtua nga ujërat e Lumit të Vardarit në afërsi të një hoteli në Shkup. “Sot në ora 10:16, menjëherë pas deno...
Trupi i pajetë i një mashkulli i gjetur në Vardar, ka gjasa të jetë qëlluar

Trupi i pajetë i një mashkulli i gjetur në Vardar, ka gjasa të jetë qëlluar

02/01/2021
Identiteti i mashkullit, trupi i pajetë i të cili është nxjerrë nga Vardari afër fshatit Çegran të Gostivari ende nuk është bërë i ditur. Pas informat...
Maqedonia e Veriut numëron më shumë se 2 500 viktima

Maqedonia e Veriut numëron më shumë se 2 500 viktima

02/01/2021
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 414 raste të reja pozitive dhe 7 viktima nga COVID-19. Viktimat e fundit janë të m...