"> 03/01/2021 – ShkupiLajm.com
Kreu i KSI-së, Zharko Karaxhoski infektohet me Kovid-19

Kreu i KSI-së, Zharko Karaxhoski infektohet me Kovid-19

03/01/2021
Kryetari i Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) Zharko Karaxhoski ka rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19. Informacioni është konfirmuar nga Ministria e...
“Dashuri” edhe me BE-në, edhe me Rusinë

“Dashuri” edhe me BE-në, edhe me Rusinë

03/01/2021
Maqedonia e Veriut dhe Serbia janë dy shtete të vetme që ndodhen një hap para portave të BE-së, e të cilat ende kalkulojnë me Rusinë. Janë të pikërish...
Ja sa raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ja sa raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

03/01/2021
Nga 1525 teste të kryera në 24 orët e fundit, janë regjistruar 237 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, ndërsa 8 pacientë kanë humbur betejën....
Qeset e plastikës akoma në treg, u paralajmërua largimi i tyre por nuk i realizua

Qeset e plastikës akoma në treg, u paralajmërua largimi i tyre por nuk i realizua

03/01/2021
Për fillim të vitit 2021 u paralajmërua, por nuk u ndalua shitja e qeseve të plastikës. Ato do të zëvendësoheshin me qese bio-dekompozuese që duhet të...
Maqedonia me pagën mesatare më të ulët në rajon

Maqedonia me pagën mesatare më të ulët në rajon

03/01/2021
Megjithëse epidemia e coronavirusit ka ndikuar në rënien e vëllimit të aktiviteteve të biznesit në shumë sektorë në rajon, niveli i pagave mesatare në...
Gjobiten 153 vozitës në Komunën Qendër të Shkupit

Gjobiten 153 vozitës në Komunën Qendër të Shkupit

03/01/2021
Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (02.01.2021) në territorin e Komunës Qendër janë gjobitur 153 vozitës, 11 prej të ci...
Zaev: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, Qeveria është stabile

Zaev: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, Qeveria është stabile

03/01/2021
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka deklaruar se qeveria është stabile dhe se nuk do të ketë zgedhje të reja. “Nuk do të ketë zgjedhje të para...
Edhe një tentativë për të aktivizuar PPD-në

Edhe një tentativë për të aktivizuar PPD-në

03/01/2021
Edhe një tentativë për të aktivizuar Partinë për Prosperitet Demokratik, parti kjo e para e pluralizmit politik ndër shqiptarët e në Maqedoninë e Veri...