"> 05/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
Rriten rastet e reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, shënohen edhe 9 viktima në 24 orët e fundit

Rriten rastet e reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, shënohen edhe 9 viktima në 24 orët e fundit

05/01/2021
Maqedonia e Veriut ka shënuar një rritje të rasteve të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Nga 2 mijë e 432 teste 580 qytetarë kanë rezultuar poziti...
Shkurt, urtësia e Ali Ahmetit i fiton zgjedhjet.

Shkurt, urtësia e Ali Ahmetit i fiton zgjedhjet.

05/01/2021
Në sallën e komunës së Tetovës mbahej pëvjetori i njëzetvjetorit të shkuarjes në amshim të profesorit, përkthyesit e artistit të mrekullueshëm Shpend ...
QYTETARËT BESOJNË SE MEDIAT KANË RAPORTUAR PROFESIONALISHT GJATË PANDEMISË

QYTETARËT BESOJNË SE MEDIAT KANË RAPORTUAR PROFESIONALISHT GJATË PANDEMISË

05/01/2021
64.1% e qytetarëve vlerësojnë se mediat kanë raportuar në mënyrë profesionale dhe të paanshme gjatë pandemisë, derisa 35.4% nuk pajtohen me këtë, treg...
Infektivi:  Po trajtohen 519 pacientë me koronavirus në Maqedoni

Infektivi: Po trajtohen 519 pacientë me koronavirus në Maqedoni

05/01/2021
Në 24 orët e kaluara në qendrat kovide në spitalet në të gjithë vendin, po trajtohen gjithsej 519 pacientë pozitivë ose të dyshuar për coronavirus, nj...
MPB: Ndalohen grupimet në hapësira të mbyllura dhe të hapura gjatë festave në vijim

MPB: Ndalohen grupimet në hapësira të mbyllura dhe të hapura gjatë festave në vijim

05/01/2021
Nga MPB sot në vigjilje të festave të Krishtlindjeve i përkujton qytetarët se është e ndaluar organizimi dhe mbajtja e festave në vende dhe hapësira p...
Plani për shpërndarjen e nëpunësve administrativ dorëzohet në Qeverinë e RMV-së

Plani për shpërndarjen e nëpunësve administrativ dorëzohet në Qeverinë e RMV-së

05/01/2021
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive sot në pajtim me obligimet ligjore nga ligji K5, i ka dorëzuar Qeverisë së Republikës...
Do të inspektohet nëse funksionarët e BDI-së kanë thyer protokollet

Do të inspektohet nëse funksionarët e BDI-së kanë thyer protokollet

05/01/2021
Kremtimi i ditëlindjes së liderit të BDI-së Ali Ahmeti pa maska provokoi një seri reagimesh nga publiku në Maqedoni. Kryetarja e Këshillit të Inspe...
Shqiptarët bashkë për të mbrojtur Detin Jon: Nga Maqedonia, Kosova, Mali i Zi dhe Lugina shqiptarët në protestën popullore në Tiranë

Shqiptarët bashkë për të mbrojtur Detin Jon: Nga Maqedonia, Kosova, Mali i Zi dhe Lugina shqiptarët në protestën popullore në Tiranë

05/01/2021
Grupe atdhetarësh shqiptarë janë nisur nga Maqedonia e Veriut dhe Kosova për protestën e 6 Janarit në ora 17:30 përball Kryeministris Tiranë. Prote...
Ish ushtari i UÇK-së: Komandant desha edhe un ta uroj ditlindjen, por kemi mbetur në terr, EVN na e ndali rrymën

Ish ushtari i UÇK-së: Komandant desha edhe un ta uroj ditlindjen, por kemi mbetur në terr, EVN na e ndali rrymën

05/01/2021
Isak Ibrahimi O Komandant kesh tu ta Uru edhe un ditlindjen, Por skam shum bateri be,edhe ter be,pa rym spo shoh mir, kto të Evn spo han llaf be, ...
Dibra turistike, pa qendër informative

Dibra turistike, pa qendër informative

05/01/2021
Edhe pse para dy dekadave në Dibër kanë funksionuar shoqata turistike, ato sot nuk ekzistojnë, kanë mbetur vet si një kujtim i së kaluarës. Në një sit...
2020-ta, VITI KUR MEDIAT SOCIALE U BËNË “MINISTRIA E SË VËRTETËS”

2020-ta, VITI KUR MEDIAT SOCIALE U BËNË “MINISTRIA E SË VËRTETËS”

05/01/2021
Nga Fraser Myers Në këtë vit të bllokimeve nuk janë kufizuar vetëm lëvizjet, jeta sociale dhe puna jonë. Edhe Big Tech, kompanitë e mëdha të teknol...
1 2 11 / 18 POSTS