"> 06/01/2021 – ShkupiLajm.com
Biden, thirrje Presidentit Trump të mbrojë Kushtetutën. Trump protestuesve: Kthehuni në shtëpi!

Biden, thirrje Presidentit Trump të mbrojë Kushtetutën. Trump protestuesve: Kthehuni në shtëpi!

06/01/2021
Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbajti një fjalim pasditen e së mërkurës dhe i bëri thirrje Presidentit Donald Trump të dalë në televizionin kombëtar ...
Gjoba nga 20 euro për 8 funksionarët e BDI-së që morën pjesë në ditëlindjen e Ahmetit

Gjoba nga 20 euro për 8 funksionarët e BDI-së që morën pjesë në ditëlindjen e Ahmetit

06/01/2021
Ministria e Brendshme bën me dije për Alsat se ka gjobitur 8 persona me nga 20 euro secili për mbledhjen e funksionarëve të BDI-së për ditëlindjen e l...
Mbyllet spitali modular në Shkup

Mbyllet spitali modular në Shkup

06/01/2021
Vetëm dy muaj pasi u hap si kapacitet ndihmës për klinikën e sëmundjeve infektive, spitali modular në Shkup ka pushuar së funksionuari sepse nuk ka më...
12 viktima dhe 622 raste të reja me Kovid në vend, 1 689 të shëruar

12 viktima dhe 622 raste të reja me Kovid në vend, 1 689 të shëruar

06/01/2021
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 452 testime për Kovid dhe prej tyre 622 kanë rezultuar pozitivë me virusin, ose 2...
Tension në Kapitol, protestues pro-Trump hyjnë në ndërtesën e Kongresit

Tension në Kapitol, protestues pro-Trump hyjnë në ndërtesën e Kongresit

06/01/2021
Ndërtesa e Kongresit amerikan u vu nën izolim për shkak se një numër protestuesish që mbështesin presidentin Donald Trump hynë në kompleksin e Kapitol...
Mbështetësit e presidentit Trump në protestë ndërsa Kongresi certifikon zgjedhjet presidenciale

Mbështetësit e presidentit Trump në protestë ndërsa Kongresi certifikon zgjedhjet presidenciale

06/01/2021
Mbështetësit e presidentit amerikan Donald Trump, pritet të parakalojnë të mërkurën në Uashington në përkrahje të kundërshtimit të certifikimit të fit...
Certifikimi i votave elektorale në Kongres, përballë besnikëve të presidentit

Certifikimi i votave elektorale në Kongres, përballë besnikëve të presidentit

06/01/2021
Anëtarët e Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve do të mblidhen të mërkurën në një seancë të përbashkët të Kongresit për të numëruar dhe certifikuar vot...
Demokratët një hap më pranë marrjes së kontrollit të Senatit

Demokratët një hap më pranë marrjes së kontrollit të Senatit

06/01/2021
Demokratët fituan një garë të Senatit Amerikan në Xhorxhia dhe kanë epërsi të ngushtë në garën tjetër të balotazhit, duke qënë më pranë marrjes së kon...
Fillon ndërtimi i qendrës më të madhe tregtare në rajon, e cila do të sjellë 20 marka të reja botërore (VIDEO)

Fillon ndërtimi i qendrës më të madhe tregtare në rajon, e cila do të sjellë 20 marka të reja botërore (VIDEO)

06/01/2021
https://youtu.be/Rj3V5sqKBQA Në Shkup u nënshkrua sot marrëveshja për huanë më të madhe sindikale në vend në vlerë prej 72 milion euro, e cila përf...