"> 07/01/2021 – ShkupiLajm.com
Sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni në bazë të pasaportave

Sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni në bazë të pasaportave

07/01/2021
Në prag të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, statistikat zyrtare flasin se shqiptarët në këtë vend janë më shumë se 30 përqind, njoft...
166 Raste të reja me Covid-19 dhe10 pacient kanë ndërruar jetë

166 Raste të reja me Covid-19 dhe10 pacient kanë ndërruar jetë

07/01/2021
Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 1049 teste dhe 166 raste të reja të Covid -19 janë regjistruar në: -Shkup 88 -Kumanovë 2 -Shtip 4 -...
Në fabrikën e kanabisit:  Si kultivohet “bari” në kompanitë e vendit

Në fabrikën e kanabisit: Si kultivohet “bari” në kompanitë e vendit

07/01/2021
https://youtu.be/WVDjWVNqkCk Dritë artificiale dhe temperaturë konstante. Kujdes të veçantë për secilën vazo të kanabisit, që të ketë frutë sa m...
Të punësuarit sipas MO do të nisin me punë, 1.357 administratorë do të sistemohen në 258 institucione

Të punësuarit sipas MO do të nisin me punë, 1.357 administratorë do të sistemohen në 258 institucione

07/01/2021
1.357 administratorë nuk do të qëndrojnë më në shtëpi, pasi shumë shpjetë pritet të sistematizohen nëpër 258 institucione. Të paktën kështu paraljmëro...
Kush ndikoi në uljen e infektimeve nga Covid-19 ?

Kush ndikoi në uljen e infektimeve nga Covid-19 ?

07/01/2021
Zëvendësministri i shëndetësisë në Maqedoni, Ilir Hasani theksoi për Klan Maqedoni se masat e ndërmarra nga ana e institucioneve kompetente dhe respek...
Për mos mbajtje të maskës nga data 1 maji deri më sot, ja sa denime janë shqiptuar!

Për mos mbajtje të maskës nga data 1 maji deri më sot, ja sa denime janë shqiptuar!

07/01/2021
Nga 1 maji deri më sot janë shqiptuar gjithsej 128 mijë dënime për mos mbajtje të maskës mbrojtëse. Vetëm në periudhën nga maji deri më 23 qershori, n...
Kongresi certifikon fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden

Kongresi certifikon fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden

07/01/2021
Kongresi amerikan konfirmoi mëngjesin e së enjtes fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden, në një proces ceremonial që u ndërpre për disa orë të m...
WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse nuk jeni dakord për ndarjen e të dhënave me Facebook

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse nuk jeni dakord për ndarjen e të dhënave me Facebook

07/01/2021
“Respekti për privatësinë tuaj është koduar në ADN-në tonë”, i hapë politikat e privatësisë së WhatsApp . “Që kur kemi filluar WhatsApp, ne kemi aspir...
SHBA: Gruaja që u plagos brenda Kongresit, humb jetën

SHBA: Gruaja që u plagos brenda Kongresit, humb jetën

07/01/2021
Një grua që u plagos brenda ndërtesës së Kongresit gjatë protestës së dhunshme pro-Trump, ka vdekur. Dy zyrtarë në dijeni të çështjes e konfirmuan ...
SHBA: Kongresi rifillon punimet pas dhunës

SHBA: Kongresi rifillon punimet pas dhunës

07/01/2021
Kongresi amerikan rifilloi seancën për konfirmimin së rezultateve të Kolegjit Elektoral për fitoren e Presidentit të zgjedhur Joe Biden, pas dhunës së...
Ish-presidenti Bush: Janë pamje të sëmura dhe pikëlluese

Ish-presidenti Bush: Janë pamje të sëmura dhe pikëlluese

07/01/2021
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George W. Bush, lëshoi një deklaratë për “skenat e kaosit” në ndërtesën e Kongresit amerikan.“Janë pamje të së...