"> 08/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
Rama takim ‘kokë më kokë’ me Mitsotakis, zbardhen detajet e para çfarë kanë diskutuar dy liderët

Rama takim ‘kokë më kokë’ me Mitsotakis, zbardhen detajet e para çfarë kanë diskutuar dy liderët

08/01/2021
Kryeministri Edi Rama është takuar sot kokë më kokë në një drekë punë në Athinë me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Takimi është zhvilluar...
Turqia zbut tonet me Greqinë, Çavusoglu: Ministrin e Jashtëm grek e kam mik të mirë

Turqia zbut tonet me Greqinë, Çavusoglu: Ministrin e Jashtëm grek e kam mik të mirë

08/01/2021
Turqia dhe Greqia duket se kanë gjetur një dritare komunikimi për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes tyre, siç janë zonat detare të cilat shkaktuan polem...
ASH: Zyrtarët e BDI-së s’kanë përgjegjësi morale

ASH: Zyrtarët e BDI-së s’kanë përgjegjësi morale

08/01/2021
Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj sjelljes së funksionarëve të BDI-së lidhur me mos mbajtjen e maskave dhe tubimit në Ministrinë për Sistem Polit...
Inspektorati dënon zëvendëskryeministri Artan Grubi me 500 euro

Inspektorati dënon zëvendëskryeministri Artan Grubi me 500 euro

08/01/2021
Zëvendëskryeministri i Parë, Artan Grubi ka marrë një gjobë prej 500 eurove pasi që Inspektorati Shtetëror i Punës ka vërtetuar se ka shkelur Ligjin p...
A do të dënohen edhe këta si funksionarët e BDI-së?!

A do të dënohen edhe këta si funksionarët e BDI-së?!

08/01/2021
Krishtlindje në kishën “Shën Klimenti i Ohrit” në Shkup Është bërë shumë zhurmë në dënimin e funksionarëve të lartë të BDI që gjatë një ceremonie s...
Maqedonia e Veriut sivjet regjistroi deficit tregtar mbi 1.5 miliardë euro

Maqedonia e Veriut sivjet regjistroi deficit tregtar mbi 1.5 miliardë euro

08/01/2021
“Vlera e përgjithshme e eksportit të mallrave në Republikën e Maqedonisë së Veriut, në periudhën janar – nëntor 2020, është 322 706 639 mijë denarë, m...
11 viktima dhe 100 raste të reja me Kovid, 551 të shëruar

11 viktima dhe 100 raste të reja me Kovid, 551 të shëruar

08/01/2021
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 764 testime për Kovid dhe prej tyre 100 kanë rezultuar pozitivë me virusin. Ins...
Spasovski nuk e le Bushin të flet: Nuk ke të drejtë fjale, je i ndëshkuar!

Spasovski nuk e le Bushin të flet: Nuk ke të drejtë fjale, je i ndëshkuar!

08/01/2021
Nazim Bushi, njeriu i dytë në Ministrinë e Brendshme, vuri maskë mbrojtëse. Nëse katër ditë më parë, nga pozita e Zëvendësministrit, së bashku me bash...
Presheva sot nis vaksinimin Anti-Covid-19

Presheva sot nis vaksinimin Anti-Covid-19

08/01/2021
Në komunë e Preshevës sot pritet të mbërrijnë vaksinat e para anti-COVID-19, që janë siguruar nga kompania Pfizer Biontech. Lajmi për këtë është ko...
Presidenti Trump dënon dhunën në Kapitol, pranon humbjen ndaj zotit Biden

Presidenti Trump dënon dhunën në Kapitol, pranon humbjen ndaj zotit Biden

08/01/2021
Presidenti Donald Trump të enjten dënoi mbështetësit e tij të dhunshëm që sulmuan Kapitolin të mërkuren dhe pranoi humbjen ndaj rivalit të tij demokra...
Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2021, ja rënditja

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2021, ja rënditja

08/01/2021
Ditët e shëtitjes në një aeroport, duke shfletuar një pasaportë, pastaj duke kërcyer në një fluturim kudo që të pëlqen, tani për tani, është një kujti...
1 2 11 / 18 POSTS