"> 10/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
MSH: 345 RASTE TË REJA, 8 VIKTIMA, 289 TË SHËRUAR

MSH: 345 RASTE TË REJA, 8 VIKTIMA, 289 TË SHËRUAR

10/01/2021
MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2455 testime , kurse janë regjistruar 345 raste të reja me COVID-19. Në Shkup-129, Kumanovë-21, Dibër-...
Sërbia alarmohet: FSK-ja po bëhet pjesë e NATO-s

Sërbia alarmohet: FSK-ja po bëhet pjesë e NATO-s

10/01/2021
Mediat serbe shkruajnë se shqiptarët e Kosovës do të realizojnë ëndrrën e tyre ushtarake nga marsi, sepse ata do të përfshihen në këmbësorinë e NATO-s...
Shqipëria bën bilancin: Banesa të pabanueshme, rrugë të bllokuara dhe mijëra hektarë nën ujë

Shqipëria bën bilancin: Banesa të pabanueshme, rrugë të bllokuara dhe mijëra hektarë nën ujë

10/01/2021
Ministria e Mbrojtjes ka publikuar bilancin zyrtar lidhur me dëmet e shkaktuara në vend nga moti i keq. Sipas saj, ‘në jug të vendit dhe në rajonin...
Muhamedi: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë

Muhamedi: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë

10/01/2021
Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i popullsisë, por janë numri një, 47 % e popullatës janë shqi...
Ndalohet komunikacioni nga Mavrova për në Dibër

Ndalohet komunikacioni nga Mavrova për në Dibër

10/01/2021
Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njoftojnë se nga ora 18:30 është ndaluar komunikacioni për automjete nga Mavrova për në Dibër. “Nga ora 18:30 ësh...
“Toka po rrotullohet më shpejt”/ Shkencëtarët raportojnë fenomenin

“Toka po rrotullohet më shpejt”/ Shkencëtarët raportojnë fenomenin

10/01/2021
Edhe vetë planeti, thotë USA Today, kërkonte që ta linte sa më shpejt pas 2020-ën; sipas të përditshmes së njohur amerikane, Toka është rrotulluar më ...
Mësimi online edhe në gjysmëvjetorin e dytë

Mësimi online edhe në gjysmëvjetorin e dytë

10/01/2021
Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoninë e Veriut, bazuar në paralajmërimet e Ministrisë së Arsimit, me gjasë edhe gjysmëvjetorin e dyt...
Emrat: 122 ushtarë shqiptarë të vrarë në APJ-jugosllave, në periudhën 1981-1990

Emrat: 122 ushtarë shqiptarë të vrarë në APJ-jugosllave, në periudhën 1981-1990

10/01/2021
Të gjithë jemi në dijeni se në Kosovë ka ndodhur gjenocid, këtë e ka bërë Serbia. (Turpin e ish ushtrisë Jugosllave dhe eprorëve serb, për skenimin e ...
Ku po vaksinohen 200 mijë persona në ditë?

Ku po vaksinohen 200 mijë persona në ditë?

10/01/2021
Britania është duke i vaksinuar deri në 200 mijë persona në ditë dhe po pritet ta rrisë këtë shifër, duke vaksinuar deri në 2 milionë në javë. Ky n...
Harta e re do t’i shënojë gjithë ndotësit nga industria në gjithë vendin

Harta e re do t’i shënojë gjithë ndotësit nga industria në gjithë vendin

10/01/2021
Hartë e re e ndotësve, do t’u ndihmojë qytetarëve t’i gjejnë kapacitetet industriale, në rrethinën e tyre, që mund të jenë shkak për cilësinë e dobët ...
Bushi: Nuk më është mohuar e drejta për të folur

Bushi: Nuk më është mohuar e drejta për të folur

10/01/2021
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Nazim Bushi, për TV21, tha se dje në konferencën për media ministri Spasovski nuk ia ka mohuar të drejtën e fj...
1 2 11 / 16 POSTS