"> 12/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 3 11 / 25 POSTS
Mexhiti:S’kam inate personale me Grubin, por…

Mexhiti:S’kam inate personale me Grubin, por…

12/01/2021
Artan Grubi nuk mund ta arsyetoj mos zgjidhjen e problemeve të qytetarëve me zhvendosjen e ministrisë së tij tek një ndërtesë luksoze të ndërtuar nga ...
Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

Prej nesër borë, ndërsa nga e premtja mot shumë i ftohtë

12/01/2021
Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër pasdite dhe të enjten do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuaj gjithkund do...
Emërohet një shqipëtar në Komisionin maqedono-bullgar

Emërohet një shqipëtar në Komisionin maqedono-bullgar

12/01/2021
Qeveria ka caktuar Isamedin Azizin anëtar të Komisionit Maqedonas-Bullgar për Çështjet Historike. Vendimi u mor në seancën e sotme të qeverisë, dhe si...
520 Raste të reja dhe 12 pacientë kanë ndërruar jetë nga Covid-19

520 Raste të reja dhe 12 pacientë kanë ndërruar jetë nga Covid-19

12/01/2021
Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 3.023 teste dhe 520 raste të reja të Covid -19 janë regjistruar në: -Shkup 231 -Kumanovë 22 -Dibër 11 -...
Strugë, rreshjet e shiut shkaktojnë ndotje tek uji për pije

Strugë, rreshjet e shiut shkaktojnë ndotje tek uji për pije

12/01/2021
Javë më parë qytetarët e Strugës kishin mungesë të ujit për pije ndërsa tani, ka disa ditë që nuk përdorin ujin për pije, sepse rreshjet e shiut kanë ...
Shpronësimet për rrugën Shkup-Bllacë me ligj janë punë e kryer, të pakënaqurit drejtohen në gjykatë, thotë Grubi

Shpronësimet për rrugën Shkup-Bllacë me ligj janë punë e kryer, të pakënaqurit drejtohen në gjykatë, thotë Grubi

12/01/2021
Zëvendëskryeministri i parë, Grubi në Click Plus, bëri të ditur se shpronësimet për rrugën Shkup-Bllacë me ligj janë punë e kryer. https://www.face...
Mexhiti: Zhvendosja e Grubit nga qeveria, ikje nga vendi ku zgjidhen problemet

Mexhiti: Zhvendosja e Grubit nga qeveria, ikje nga vendi ku zgjidhen problemet

12/01/2021
Artan Grubi nuk mund ta arsyetoj mos zgjidhjen e problemeve të qytetarëve me zhvendosjen e ministrisë së tij tek një ndërtesë luksoze të ndërtuar nga ...
Oliver Spasovski tregon për raportet me Nazim Bushin

Oliver Spasovski tregon për raportet me Nazim Bushin

12/01/2021
Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski edhe njëherë është sqaruar lidhur me deklaratën e tij të fundit që bëri bujë nëpër mediat e vendit, po...
Afati për shfrytëzimin e mbështetjes financiare prej 6.000 denarëve shtyhet deri më 31 mars

Afati për shfrytëzimin e mbështetjes financiare prej 6.000 denarëve shtyhet deri më 31 mars

12/01/2021
Deri më 31 mars është shtyrë afati për shfrytëzimin e mbështetjes financiare prej 6.000 denarëve për qytetarët. Vendimi u miratua sot në seancën e 38-...
Qeveria emëroi drejtorët e rinjë, ja emrat

Qeveria emëroi drejtorët e rinjë, ja emrat

12/01/2021
Në seancën e 39-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut vazhdoi shkarkimi dhe emërimi i drejtorëve në institucionet që janë nën kompetencë të Qeverisë....
Prej nesër borë dhe temperatura të ulëta

Prej nesër borë dhe temperatura të ulëta

12/01/2021
Mot i ndryshueshëm me vranësira me reshje lokale dhe më të dobëta të shiut do të ketë sot. Në male në veri paralajmërohen reshje të borës. Do të fryjë...
1 2 3 11 / 25 POSTS