"> 13/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 19 POSTS
Si do të bëhet regjistrimi i personave që punojnë jashtë vendit

Si do të bëhet regjistrimi i personave që punojnë jashtë vendit

13/01/2021
Kuvendi sot filloi me debatin mbi Propozim-ligjin e regjistrimit të popullsisë, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Propo...
Dyndje para Gjykatës Civile në Shkup, qytetarët presin me orë të tëra për një dokument

Dyndje para Gjykatës Civile në Shkup, qytetarët presin me orë të tëra për një dokument

13/01/2021
Dyndje të qytetarëve para Gjykatës Civile në Shkup janë bërë sot për të siguruar një dokument. https://www.youtube.com/watch?v=7INvPQ5sw2g&feature=em...
Draft raporti i UNESKO-s alarm për gjendjen e rajonit të Ohrit

Draft raporti i UNESKO-s alarm për gjendjen e rajonit të Ohrit

13/01/2021
Draft raporti i UNESKO-s është alarm i fuqishëm për situatën në rajonin e Ohrit, nevojitet niveli më i lartë i angazhimit për të eliminuar të gjitha r...
477 raste të reja me COVID-19 dhe 10 pacientë të vdekur

477 raste të reja me COVID-19 dhe 10 pacientë të vdekur

13/01/2021
Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.543 testime dhe janë regjistruar 477 raste të reja. Prej rasteve të r...
Sofja shuan shpresat për zgjidhje më të lehtë të kontestit me Shkupin

Sofja shuan shpresat për zgjidhje më të lehtë të kontestit me Shkupin

13/01/2021
Kryediplomatja bullgare, Ekaterina Zaharieva iu jep fund shpresave të Maqedonisë për zgjidhjen më të lehtë të kontestit, pas zgjedhjeve në Bullgari. A...
LIQENI TRESKA: LARGIMI I UIKEND KAMPEVE, REAGOJNË BANORËT

LIQENI TRESKA: LARGIMI I UIKEND KAMPEVE, REAGOJNË BANORËT

13/01/2021
Ka filluar largimi i rimorkiove, gjegjësisht uikend kampeve të vendosura në afërsi të liqenit Treska në Komunën e Sarajit dhe një gjë e tillë ka mbled...
Policia ndërpret karnevalet në Vevçani (VIDEO)

Policia ndërpret karnevalet në Vevçani (VIDEO)

13/01/2021
Para pak çastesh policia e Maqedonisë ka ndërhyrë në Vevçani ku po zhvilloheshin karnevalet tradicionale të kësaj zone, përcjell Zyrtare.net Sipas ...
Halimi dhe Guri mbesin pa pasaportë

Halimi dhe Guri mbesin pa pasaportë

13/01/2021
Të dënuarit në shkallë të parë, Ejup Halimi dhe Ismet Guri nga BDl, nuk kanë arritur t’i marrin pasaportat nga Gjykata Pe nale, edhe pse për këtë kanë...
Legalizimi i kanabisit në RMV, Zaev: Secili të mund të kultivojë 3 rrënjë

Legalizimi i kanabisit në RMV, Zaev: Secili të mund të kultivojë 3 rrënjë

13/01/2021
Në Maqedoninë e Veriut së fundmi po trumbetohet ideja për legalizimin e marijuanës për përdorim personal mjekësor dhe rekreativ. Idenë madje e mbështe...
Ka filluar përsëri rindërtimi i objektit te Mavrovasja

Ka filluar përsëri rindërtimi i objektit te Mavrovasja

13/01/2021
Katër muaj pas rrënimit të objektit pa leje, lokalit “Fontana” para QT “Mavrovasja” përsëri është filluar me rindërtimin e saj, por me material metali...
Pa furnizim me ujë, bulevardi “Brigada maqedono-kosovare” dhe kazerma “Ilinden”

Pa furnizim me ujë, bulevardi “Brigada maqedono-kosovare” dhe kazerma “Ilinden”

13/01/2021
Pa furnizim me ujë sot nga ora 09:00 janë një pjesë e konsumatorëve të bulevardit “Brigada maqedono-kosovare”, krahu 10, QTQ POINT dhe kazerma “Ilinde...
1 2 11 / 19 POSTS