"> 14/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
Mbikalimi në Bit Pazar mbetet pa zgjidhje

Mbikalimi në Bit Pazar mbetet pa zgjidhje

14/01/2021
Pasi vitin e kaluar këtu në bulevardin ‘Hristijan Todorovski Karposh’, u shkelën dy vajza të cilat ishin në rrezik për jetën, me kërkesë dhe insistim ...
Ndodhi në Shkup: Gruaja ndahet nga burri ish funksionar, pasi nuk është më drejtor!

Ndodhi në Shkup: Gruaja ndahet nga burri ish funksionar, pasi nuk është më drejtor!

14/01/2021
Një divorc interesant ka marë hapësirë në mediat e Shkupit. Divorci është interesant edhe për shkakun, por edhe për mënyrën se si e ka prezantuar në o...
395 raste të reja e 15 të vd ekur nga koronvirusi në vend

395 raste të reja e 15 të vd ekur nga koronvirusi në vend

14/01/2021
396 raste të reja, 15 viktima dhe 442 persona të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit. Indeksi i probabilitetit të rasteve pozitiv...
Filipçe: Nga 21 janari bar kafet dhe restorantet do të punojnë deri në këtë orë

Filipçe: Nga 21 janari bar kafet dhe restorantet do të punojnë deri në këtë orë

14/01/2021
Nga 21 janari bar kafet dhe restorantet përsëri do të punojnë deri në orën 21:00. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se gjendja epidemiologjik...
Policia largon para Qeverisë protestuesit kundër çmimit të lartë të rrymës elektrike

Policia largon para Qeverisë protestuesit kundër çmimit të lartë të rrymës elektrike

14/01/2021
Protestë para Qeverisë për kërkesën lidhur me uljen e TVSH-së në faturat e energjisë elektrike. Pasi dhjetëra qytetarë, përfaqësues të nismës qytetare...
Të shtëna në qendër të Shkupit, një person i plagosur (VIDEO)

Të shtëna në qendër të Shkupit, një person i plagosur (VIDEO)

14/01/2021
Një numër i madh i policisë janë para Spitalit të Qytetit “Shën Naumi i Ohrit” në Shkup. Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes ka pasur edhe të shtën...
Qyteti i Nju Jorkut njofton anulimin e kontratave me Organizatën Trump

Qyteti i Nju Jorkut njofton anulimin e kontratave me Organizatën Trump

14/01/2021
Nju Jorku, qyteti i lindjes së Presidentit amerikan Donald Trump, tha se do të anulojë të gjitha kontratat me organizatën e tij të biznesit për shkak ...
Kosovë: Albin Kurti e Vjosa Osmani – së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

Kosovë: Albin Kurti e Vjosa Osmani – së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

14/01/2021
Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe udhëheqësja e nismës Guxo, Vjosa Osmani, njëherësh kryetare e parlamentit dhe ushtruese e detyrës ...
Kush e do një BDI të përçarë?

Kush e do një BDI të përçarë?

14/01/2021
Koment: TetovaSot Uji fle ndërsa armiku jo. Kush më shumë se shqiptarët kanë patur armiq ndërsa si për çudi ndonjëherë ishin armiku i njëri tjetrit...
Pas raportit alarmues të UNESCO-s, Zaev mblodhi në takim ministrat

Pas raportit alarmues të UNESCO-s, Zaev mblodhi në takim ministrat

14/01/2021
Sipas shërbimit për me të Qeverisë, Zaev në takim theksoi se angazhimi i Qeverisë është që të ruajë statusin e Trashëgimisë Botërore të Rajonit të Ohr...
Hoxhë Zekerija Bajrami shtrohet në spital

Hoxhë Zekerija Bajrami shtrohet në spital

14/01/2021
Hoxha i nderuar nga Shkupi, Zekerija Bajrami është shtruar në spital përshkak gjendjes jo të mirë shëndetësore, informon Zhurnal. Hoxhë Bajrami ka ...
1 2 11 / 18 POSTS