"> 15/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
Sondazhi i ri: Nisma nuk e kalon pragun

Sondazhi i ri: Nisma nuk e kalon pragun

15/01/2021
Nisma e Fatmir Limajt rrezikon prap të mos kalojë pragun në zgjedhjet e 14 shkurtit. Sipas hulumtimit më të ri të PIPOS, nga 3000 të anketuar, Nism...
403 raste të reja me Covid-19 dhe 10 persona kanë vdekur

403 raste të reja me Covid-19 dhe 10 persona kanë vdekur

15/01/2021
Në 24 orët e fundit janë bërë 2118 teste dhe janë regjistruar 403 raste të reja të covid-19 - Shkup 165 - Kumanovë 30 - Dibër 9 - Shtip 4 - Pri...
Evropa e mbuluar nga bora: Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima

Evropa e mbuluar nga bora: Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima

15/01/2021
Një javë pas stuhisë Filomena, ushtria vazhdon të pastrojë borën në Madrid. Pjesa më e madhe e vendit vazhdon të mbetet e mbuluar nga bora, pas stu...
COVID-19 “shkriu” 10 milionë euro të ardhura më pak, vitin e kaluar nga 44.3 mln euro u grumbulluan 33,8 milionë euro  taksa rrugore

COVID-19 “shkriu” 10 milionë euro të ardhura më pak, vitin e kaluar nga 44.3 mln euro u grumbulluan 33,8 milionë euro taksa rrugore

15/01/2021
Ndërmarrja publike për rrugët shtetërore vitin e kaluar kishte të hyra në vlerë prej 33.782.331 euro nga taksa rrugore, që është mbi 10,5 milionë euro...
RMV pret që faza e parë e autostradës Shkup-Bllacë të mbarojë në verën e ardhshme

RMV pret që faza e parë e autostradës Shkup-Bllacë të mbarojë në verën e ardhshme

15/01/2021
Gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për realizim të fazës së parë të autostradës Shkup-Bllacë përpara saktë një viti, premtimi ishte se verën e ardhshme...
Nga deponitë e egra në Shkup vitin e kaluar janë mënjanuar 9.000 metra kub mbeturina

Nga deponitë e egra në Shkup vitin e kaluar janë mënjanuar 9.000 metra kub mbeturina

15/01/2021
Ekipet e NP Higjiena Komunale-Shkup (NPHKSH ) në 12 muajt e kaluar, kanë mbledhur dhe transportuar gjithsej 15.8476 ton mbetje komunale. Sasia e mbetj...
Pendarovski: Djegia e flamurit të Bullgarisë është e papranueshme dhe e dënueshme

Pendarovski: Djegia e flamurit të Bullgarisë është e papranueshme dhe e dënueshme

15/01/2021
Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, sot në profilin e tij në Facebook shprehu dënim të fortë për djegien e flamurit bullgar dje, ditën e fundit të karn...
345 ton kripë industriale u hodhën në rrugët e qytetit te Shkupit

345 ton kripë industriale u hodhën në rrugët e qytetit te Shkupit

15/01/2021
Gjatë natës së fundit deri më sot këtë mëngjes, ekipet e shërbimit dimëror të Rrugëve dhe Rrugëve të NP Shkup, ndërhynë duke hedhur 345 tonë kripë ind...
26 gazetarë bëjnë thirrje për dorëheqjen e drejtorit të Zërit të Amerikës

26 gazetarë bëjnë thirrje për dorëheqjen e drejtorit të Zërit të Amerikës

15/01/2021
Njëzet e gjashtë gazetarë kanë kërkuar që drejtori i Zërit të Amerikës të jap dorëheqjen pas pretendimeve për një numër masash hakmarrëse dhe shkeljes...
Aksidenti tragjik në Rrugën e Kombit ku vdiqën 4 persona nga Kosova, çka dihet deri tani

Aksidenti tragjik në Rrugën e Kombit ku vdiqën 4 persona nga Kosova, çka dihet deri tani

15/01/2021
Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në Rrugën e Kombit.Blerim Avdiaj 49-vjeç së bashku me bashkëshorten Anjezën dhe fëmijët po udhëtonin drejt Shqi...
Dardan Sejdiu: LVV-ja duhet t’i marrë 600 mijë vota që t’i sigurojë 80 deputetë

Dardan Sejdiu: LVV-ja duhet t’i marrë 600 mijë vota që t’i sigurojë 80 deputetë

15/01/2021
Ish-deputeti dhe analisti politik, Dardan Sejdiu, ka thënë që marrëveshja mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, për të garuar bashkë në zgjedhje, është ...
1 2 11 / 13 POSTS