"> 16/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
Nuk ka të lënduar nga aksidenti afër Fakultetit të Pylltarisë

Nuk ka të lënduar nga aksidenti afër Fakultetit të Pylltarisë

16/01/2021
Ndërmarrja Qarkulluese Publike-Shkup njofton se nuk ka të lënduar nga aksidenti zinxhirë që ka ndodhur pasditen e sotme mes një autobusi dhe dy makina...
Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të presidentit

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të presidentit

16/01/2021
Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësin...
Vajza nga Karaibet, nuse në Çellopek të Tetovës

Vajza nga Karaibet, nuse në Çellopek të Tetovës

16/01/2021
Dhjetë vite të plota është duke zgjatur dashuria mes djaloshit nga Çellopeku i Tetovës dhe vajzës nga Karaibet. Dashuria mes Bobi Markovskit dhe Vedel...
Po e pastronin borën nga çatia, punëtorët në Japoni përballen pas disa çastesh me një ‘mini-ortek’

Po e pastronin borën nga çatia, punëtorët në Japoni përballen pas disa çastesh me një ‘mini-ortek’

16/01/2021
Një burrë në Japoni që po pastronte borën nga kulmi i magazinës ku punonte, u përball së bashku me punëtorët e tjerë me një vërshim që i ngjante një ‘...
361 raste të reja me Covid-19 dhe 14 persona vdiqën

361 raste të reja me Covid-19 dhe 14 persona vdiqën

16/01/2021
Në 24 orët e fundit janë bërë 2176 teste dhe janë regjistruar 361 raste të reja me Covid-19 - Shkup - 164 raste 14 persona vdiqën, gjashtë pacie...
DW: Politizim i regjistrimit të popullsisë

DW: Politizim i regjistrimit të popullsisë

16/01/2021
Zëvendësministri i Drejtësisë Agim Nuhiu duke prezantuar projektligjin, tha, se me të parashikohet që regjistrimi të kryhet nga 1 deri më 22 prill të ...
Besniku i Merkelit fiton: Armin Laschet në krye të CDU-së

Besniku i Merkelit fiton: Armin Laschet në krye të CDU-së

16/01/2021
Armin Laschet, i njohur si besniku i Merkelit fitoi garën për kryetar të partisë konservatore, CDU. Me 59 vjeçarin Laschet, CDU-ja pritet të vazhdojë ...
Realizohet mbledhja konstitutive e Komisionit Nacional për UNESKO

Realizohet mbledhja konstitutive e Komisionit Nacional për UNESKO

16/01/2021
Komisioni Nacional për UNESKO-n i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot e realizoi mbledhjen konstitutive, në platformën Zum. Me detyrë zyrtare, ...
‘GRIPI’ ELEKTORAL: TË (PA) NJOHURAT E KRUSHQIVE LOKALE

‘GRIPI’ ELEKTORAL: TË (PA) NJOHURAT E KRUSHQIVE LOKALE

16/01/2021
Mbajtja e zgjedhjeve lokale, këtë vjeshtë, qysh tash ka bërë që partitë politike të nisin përzgjedhjen e kandidaturave të mundshme në mënyrë që të dal...
Një i lënduar gjatë aksidentit në rrugën Shkup-Bllacë

Një i lënduar gjatë aksidentit në rrugën Shkup-Bllacë

16/01/2021
MPB njofton se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 15:45 është raportuar se në rrugën “Magjistralja e Adriatikut” ka ndodhur një aksident...
“Tregu i Shkupit” në listën e Bursës së Maqedonisë! Pronarët dominues duan të jenë pronarë të vetëm

“Tregu i Shkupit” në listën e Bursës së Maqedonisë! Pronarët dominues duan të jenë pronarë të vetëm

16/01/2021
Tregu i Shkupit përsëri bëhet atraktiv. Të dyja kompanitë si aksionarë më të mëdhenj deri më tani, tani planifikojnë që t’i blejnë edhe aksionet e tje...
1 2 11 / 13 POSTS