"> 17/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Ministri Filipçe: Masat dhanë rezultat

Ministri Filipçe: Masat dhanë rezultat

17/01/2021
Ministri i Shëndetësisë dje theksoi se masat ishin mirë të dimenzionuara dhe dhanë rezultat për shkak se ka rënie të rasteve të reja dhe me këtë edh...
Një pjesë e Çarshisë së Vjetër të Shkupit nesër pa ujë

Një pjesë e Çarshisë së Vjetër të Shkupit nesër pa ujë

17/01/2021
Një pjesë e Çarshisë së Vjetër të Shkupit nesër do të jetë pa ujë. Nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, informojnë se për shkak të një defe...
Policia ndërhynë në dy ahengje familjare në Shkup

Policia ndërhynë në dy ahengje familjare në Shkup

17/01/2021
Policia mbrëmë ka ndaluar dy ahengje familjare në Shkup. Në rastin e parë, policia pas informacioneve për muzikë të zhurmshme dhe mosrespektim të masa...
Ngec zbatimi i Ligjit për Gjuhët, inspektorati jofunksional

Ngec zbatimi i Ligjit për Gjuhët, inspektorati jofunksional

17/01/2021
Edhe dy vjet pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, asnjë institucion nuk është sanksionuar për mosrespektmin e dygjuhësisë, ashtu siç...
190 raste të reja me Covid-19 dhe 6 persona vdiqën brenda 24 orëve të fundit

190 raste të reja me Covid-19 dhe 6 persona vdiqën brenda 24 orëve të fundit

17/01/2021
Në 24 orët e fundit, janë kryer 1530 teste dhe 190 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në: -Shkup 71 persona 6 persona vdiqën, katër paci...
14 vjeçari shqiptar mahnit jurinë suedeze me zërin e tij

14 vjeçari shqiptar mahnit jurinë suedeze me zërin e tij

17/01/2021
Rejhan Sjunger 14 vjeçari shqiptar nga Kosova, ka marrë pjesë në kompeticionet artistike për fëmijë në Suedi, ku ka shkëlqyer në këngë. I riu shqip...
Hoxhaj: Vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën ishin frymëzuesit e UÇK-së dhe lirisë sonë

Hoxhaj: Vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën ishin frymëzuesit e UÇK-së dhe lirisë sonë

17/01/2021
https://www.facebook.com/dr.enverhoxhaj/posts/3167710263330704 Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka kujtuar 39 vjetorin e vrasjes s...
Pas helmimit, Navalny kthehet sot në shtëpinë e tij në Rusi

Pas helmimit, Navalny kthehet sot në shtëpinë e tij në Rusi

17/01/2021
Kreu i opozitës ruse Aleksei Navalny pritet të rikthehet sot në Rusi. Navalny, një nga kritikët më të mëdhenj të Presidentit Vladimir Putin, njoftoi v...
“Islami nuk është fe” Kryepeshkopi i Greqisë fyen islamin në një emision televiziv

“Islami nuk është fe” Kryepeshkopi i Greqisë fyen islamin në një emision televiziv

17/01/2021
Kryepeshkopi i Greqisë fyen islamin në një emision televiziv. “Islami nuk është fe“- është shprehur ai. Deklaratat e kryepeshkopit të Greqisë, Iero...
553 vjet nga vdekja e Skënderbeut

553 vjet nga vdekja e Skënderbeut

17/01/2021
Sot mbushen plot 553 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, më 17 janarin e vitit 1468, në Lezhë. Gjergj Kastrioti, Her...
BE-ja nuk e miratoi kornizën negociuese për Maqedoninë e Veriut

BE-ja nuk e miratoi kornizën negociuese për Maqedoninë e Veriut

17/01/2021
Përfundoi pa sukses edhe përpjekja e fundit e Presidencës gjermane për t’i zhbllokuar këtë fundvitit negociatat për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut....
1 2 11 / 16 POSTS