"> 18/01/2021 – ShkupiLajm.com
Zbatimi i përdorimit i gjuhës shqipe, aty ku ishte para ligjit

Zbatimi i përdorimit i gjuhës shqipe, aty ku ishte para ligjit

18/01/2021
Ndërkohë që Ligji i Gjuhëve në shumë Institucione në vend po zbatohet sipas dëshirës dhe jo siç parashikon rregullativa ligjore, në harresë të plotë ë...
Uji në Shkup është i sigurt dhe me cilësi të mirë për t’u pirë

Uji në Shkup është i sigurt dhe me cilësi të mirë për t’u pirë

18/01/2021
Sipas analizave më të reja sanitare, uji në Shkup është i sigurt dhe me cilësi të mirë për t’u pirë. Siç edhe kumtuan nga NP “Ujësjellësi dhe Kanal...
13 humbje jete dhe 63 të infektuar me virusin korona në 24 orët e fundit

13 humbje jete dhe 63 të infektuar me virusin korona në 24 orët e fundit

18/01/2021
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 569 testime të realizuara, 63 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin koro...
Serbia do të na japë 8.000 doza të vaksinës së “Pfizer”

Serbia do të na japë 8.000 doza të vaksinës së “Pfizer”

18/01/2021
Maqedonia do të marrë të paktën 8000 vaksina të Pfizer nga Serbia njoftoi kryeministri, Zoran Zaev. Ai tha se këtë mëngjes ka biseduar me telefon me ...
ANALIZË: Çmimet e banesave në rritje – çfarë i bëri më të shtrenjta patundshmëritë? (Infografik)

ANALIZË: Çmimet e banesave në rritje – çfarë i bëri më të shtrenjta patundshmëritë? (Infografik)

18/01/2021
Çmimet e banesave në rritje – zvogëlohet numri i lejeve të lëshuara për ndërtim. Në tregun e patundshmërive, posaçërisht në shitjen e banesave, në per...
Sofja e tensionon më keq situatën:Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Sofja e tensionon më keq situatën:Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

18/01/2021
Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e ...