"> 19/01/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 3 11 / 25 POSTS
Po stabilizohet gjendja? U mbyllën dy qendra Covid

Po stabilizohet gjendja? U mbyllën dy qendra Covid

19/01/2021
Kovid qendra në Klinikën për sëmundje të syve që mbrëmë është mbyllur, ndërsa gjatë ditës së sotme do të transferohen edhe 4 pacientët e mbetur nga Qe...
Arsimi po nxjerr analfabetizëm modern!

Arsimi po nxjerr analfabetizëm modern!

19/01/2021
Përveç dëmtimit, ekspertët e arsimit, historianët dhe albanologët kritikojnë se disa nga librat shkollor në gjuhën shqipe – veçanërisht ata të histori...
400 raste të reja me koronavirus dhe 11 persona humbën jetën

400 raste të reja me koronavirus dhe 11 persona humbën jetën

19/01/2021
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit 2327 testime të realizuara, 400 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona...
Kreu i mafies turke arr estohet në Shkup ishte takuar me biz nismen e politikanë

Kreu i mafies turke arr estohet në Shkup ishte takuar me biz nismen e politikanë

19/01/2021
Kr imineli nga Turqia, Sedat Peker, i cili nga disa media lokale përshkruhet si një udhëheqës i mafies turke, është arr estuar në Shkup, raporton TV T...
Këto janë televizionet më të shikuara dhe radioja më e dëgjuar vitin e kaluar në RMV

Këto janë televizionet më të shikuara dhe radioja më e dëgjuar vitin e kaluar në RMV

19/01/2021
Televizionet nacionale “Sitel”, “Kanal 5” dhe “MTV 1” kanë qenë më të shikuarat nga qytetarët e Maqedonisë së Veriut në vitin 2020, thuhet në Raportin...
NGA E ENJTJA LOKALET DO TË PUNOJNË DERI ORA 21.00

NGA E ENJTJA LOKALET DO TË PUNOJNË DERI ORA 21.00

19/01/2021
Nga e Enjtja 21 Janar, Restoranet dhe kafeteritë do të punojnë deri ora 21.00 – ka njoftuar Kryeministri Zoran Zaev, prej se në seancën e sotme qeveri...
Fashistja serbe kërcënon shqiptarët: “Do ju presim kokat”

Fashistja serbe kërcënon shqiptarët: “Do ju presim kokat”

19/01/2021
Natalija Nileviç, 26 vjeçarja nga Podgorica është arrestuar nga Policia e Mali të Zi pasi ka kërcënuar shqiptarët dhe malazezët përmes një video të pu...
Transporti publik sot në Shkup me itinerarin e së dielës

Transporti publik sot në Shkup me itinerarin e së dielës

19/01/2021
Ndërmarrja Publike për qarkullim -Shkup informon se transporti publik sot do të funksionoj me itinerarin e së dielës. Nga kjo ndërmarrje nënvizojnë se...
Qeveria sërish do t’i shlyej borxhet milionëshe të komunave

Qeveria sërish do t’i shlyej borxhet milionëshe të komunave

19/01/2021
Qeveria përsëri do ta paguajë faturën e punës joekonomike të kryetarëve të komunave. Para deputetëve është ligji i ri i cili parashikon shlyerjen e bo...
Për marrjen e lejes së qëndrimit në RMV,  kërkohet garanci prej të paktën 40.000 euro

Për marrjen e lejes së qëndrimit në RMV, kërkohet garanci prej të paktën 40.000 euro

19/01/2021
Ministria e Brendshme propozon dispozita të mundshme diskriminuese në Ligjin për të huajt. Në tekstin e propozuar që tashmë është në Kuvend, me ne...
Si do të regjistrohen mërgimtarët?! Tregon Arbër Ademi, deputet BDI

Si do të regjistrohen mërgimtarët?! Tregon Arbër Ademi, deputet BDI

19/01/2021
Në emisionin Click Plus në TV21, ku diskutohet për regjistrimin e popullsisë, Arbër Ademi nga BDI tregon se si do të regjistrohen mërgimtarët. Ai m...
1 2 3 11 / 25 POSTS