"> 20/01/2021 – ShkupiLajm.com
Sot inaugurimi i presidentit të ri amerikan, Joe Biden

Sot inaugurimi i presidentit të ri amerikan, Joe Biden

20/01/2021
Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të bëjë betimin si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara në mesditën e së mërkurës, duke marrë drejtimin e ven...
Qeveria do të subvencionojë qytetarët që instalojnë panele fotovoltaikë

Qeveria do të subvencionojë qytetarët që instalojnë panele fotovoltaikë

20/01/2021
Energjia elektrike nga panelet fotovoltaike që do t’i vendosen qytetarët nëpër çatitë e shtëpive dhe ndërtesave, do të mund të përdoret për përdorim s...
Përplasjet në parti, a po mundohet Izet Mexhiti ta shpëtojë BDI-në nga kthetrat e partive maqedonase?

Përplasjet në parti, a po mundohet Izet Mexhiti ta shpëtojë BDI-në nga kthetrat e partive maqedonase?

20/01/2021
Përplasjet në BDI sidomos kohëve të fundit, komentohen në forma të ndryshme. Disa i quajnë vetëm si një përplasje artificiale për ta defokusuar opini...
Vidhen kapakët e pusetave në disa rajone të Shkupit (FOTO)

Vidhen kapakët e pusetave në disa rajone të Shkupit (FOTO)

20/01/2021
Gjatë mbrëmjes së djeshme janë vjedhur disa kapakë të pusetave në territorin e Shkupi. Vjedhjet kanë ndodhur në bulevardet “Ilinden” dhe “8 Shtator”, ...
SARAJ: VAZHDON LARGIMI I KAMP SHTËPIZAVE NË LIQENIN TRESKA

SARAJ: VAZHDON LARGIMI I KAMP SHTËPIZAVE NË LIQENIN TRESKA

20/01/2021
BEXHETI: ASKUSH NUK MUND TË QËNDROJË ME FORCË NË PRONË TË HUAJ Ka vazhduar edhe sot largimi i kamp shtëpizave në liqenin Treska, ndërsa kryetari dë...
Njihuni me gruan e Emirit të Katarit me 7 doktoratura, 5 djem e 2 vajza

Njihuni me gruan e Emirit të Katarit me 7 doktoratura, 5 djem e 2 vajza

20/01/2021
Shejh Moza bint Nasser ose gruaja e Emirit të Katarit është një grua e njohur për stilin, bukurinë dhe arsimimin e saj. Ajo është një nga tre gratë...
Korrupsioni mbetet ende i lartë në gjyqësor dhe në prokurimet publike

Korrupsioni mbetet ende i lartë në gjyqësor dhe në prokurimet publike

20/01/2021
Korrupsioni manifestohet më së shumti në gjyqësi dhe prokurimet publike, prandaj edhe Institucionet gjatë vitit 2021 duhet të fokusohen pikërisht tek ...
Nga nesër lokalet do të punojnë deri në ora 21:00, në shkurt nga ora 23:00

Nga nesër lokalet do të punojnë deri në ora 21:00, në shkurt nga ora 23:00

20/01/2021
Prej nesër kthehet orari paraprak për kafeterintë, restoranet dhe objektet e tjera gastronomike, të cilat do të kenë të drejtë të punojnë deri në orën...
72 raste të reja me COVID-19, dhe 13 viktima, shërohen 1 023 pacientë

72 raste të reja me COVID-19, dhe 13 viktima, shërohen 1 023 pacientë

20/01/2021
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 793 testime të dyshuara për Kovid-19 dhe prej tyre 72 kanë rezultuar pozitivë. Ndër...