"> 01/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 12 POSTS
Lojrat e fatit, 500 metra apo 3 km larg? Opozita shqiptare paralajmëron propozim Ligj të ri

Lojrat e fatit, 500 metra apo 3 km larg? Opozita shqiptare paralajmëron propozim Ligj të ri

01/02/2021
Ende po pritet që Ministria e Financave në Regjistrin Elektronik të publikojë ndryshimet dhe plotësimet për ligjin për lojërat e fatit. Se kur do të p...
Macron ia hap dyert Serbisë për dialog me Kosovën, Vuçiç: T’i afrohemi një marrëveshjeje

Macron ia hap dyert Serbisë për dialog me Kosovën, Vuçiç: T’i afrohemi një marrëveshjeje

01/02/2021
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është pritur sot në Paris nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. “Franca nuk është vetëm një vend i rën...
Nënshkruhet marrëveshja! Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike direkte

Nënshkruhet marrëveshja! Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike direkte

01/02/2021
Është zyrtarizuar njohja e Kosovës nga Izraeli. Kosova dhe Izraeli kanë vendosur marrëdhënie diplomatike përmes nënshkrimit të memorandumeve të bas...
KQZ merr vetë përsipër organizmin e zgjedhjeve edhe në veri të Kosovës

KQZ merr vetë përsipër organizmin e zgjedhjeve edhe në veri të Kosovës

01/02/2021
Komisioni Qendror i Zgjedhje (KQZ) nuk e ka ftuar misionin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, që të ndihmojë në pro...
Përleshje mes dy familjeve/ 18 të vdekur, mes tyre një fëmijë

Përleshje mes dy familjeve/ 18 të vdekur, mes tyre një fëmijë

01/02/2021
Të paktën 18 persona e humbën jetën, përfshirë një grua dhe një fëmijë, pas një debati për tokën mes anëtarëve të familjes në Papua Guinenë e Re. S...
Gjermania refuzon apelin e Greqisë për shitjet e nëndetëseve te Turqia

Gjermania refuzon apelin e Greqisë për shitjet e nëndetëseve te Turqia

01/02/2021
Gjermania ka refuzuar së fundmi një apel të dytë të Greqisë për ngrirjen e shitjeve të nëndetëseve ushtarake te Turqia. Disa zyrtarë grekë duke për...
Refuzohet kërkesa e protestuesve, nuk do të shkarkohet prokurorja Fatime Fetai!

Refuzohet kërkesa e protestuesve, nuk do të shkarkohet prokurorja Fatime Fetai!

01/02/2021
Burime nga Prokuroria Publike kanë thënë për gazetën Lajm se prokurorja Fatime Fetai nuk do të shkarkohet nga detyra. Duke komentuar kërkesat e protes...
NASER ZYBERI ZYRTARISHT AVOKAT I POPULLIT

NASER ZYBERI ZYRTARISHT AVOKAT I POPULLIT

01/02/2021
Nuk është as kompensim e as dhuratë. Kështu u përgjigj Avokati i ri i Popullit në Maqedoninë e veriut, Naser Zyberi në pyetjen e gazetarëve nëse ky po...
Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

01/02/2021
Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengese nëpër rrugë të lagështa. Dendësia e komunikacionit jashtë qy...
61 raste të reja, 11 të vdekur dhe 440 të shëruar

61 raste të reja, 11 të vdekur dhe 440 të shëruar

01/02/2021
MSH-ja, konform të dhënave të ISHP-së, njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 678 testime, kurse janë regjistruar 61 raste të reja me COVID-19. Në S...
Në Saraj do të ndërtohet mega kompleks turistik 200 mln dollarë

Në Saraj do të ndërtohet mega kompleks turistik 200 mln dollarë

01/02/2021
Liqeni Treska do të shndërrohet në zonën turistike, me qendër rekreative sportive, shtëpiza për strehim të përkohshëm, hapësira afariste, ndërtime për...
1 2 11 / 12 POSTS