"> 03/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
(VIDEO) MICKOSKI PARALAJMËRON SHUMICË TË RE PARLAMENTARE

(VIDEO) MICKOSKI PARALAJMËRON SHUMICË TË RE PARLAMENTARE

03/02/2021
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka deklaruar se shumica parlamentare duhet t’i dëgjojë propozimet e opozitës pasi në të kundërtën do të mund...
Të akuzuarit në rastin “Monstra” do të lirohen nëse Gjykata punon sipas Ligjit

Të akuzuarit në rastin “Monstra” do të lirohen nëse Gjykata punon sipas Ligjit

03/02/2021
https://www.facebook.com/watch/?v=408727926862715 Avokati i palës mbrojtëse në rastin “Monstra”, Naser Raufi, pret që më 23 shkur, të akuzuarit në ra...
Regjistrohen 350 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 20 pacientë

Regjistrohen 350 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 20 pacientë

03/02/2021
Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.291 testime dhe janë regjistruar 350 raste të reja me coronavirus. Pr...
Më 23 shkurt merret vendimi për “Monstrën”, viktimat kërkojnë dënimin, Ismailoviq betohet në fëmijët se nuk e ka kryer vrasjen

Më 23 shkurt merret vendimi për “Monstrën”, viktimat kërkojnë dënimin, Ismailoviq betohet në fëmijët se nuk e ka kryer vrasjen

03/02/2021
Më 23 shkurt do të sillet vendimi përfundimtar për rastin “Monstra”. Në seancën e sotme në Gjykatën Penale në Shkup u thanë fjalët përfundimtare nga a...
Dekada që tronditi botën

Dekada që tronditi botën

03/02/2021
Analizë Nëse vështrojmë nivelin global, do të shohim se fotografia e dekadës së kaluar është formuar nga një ferr i vërtetë i një serie konfliktesh...
“Monstra”, mbrojtja sot thotë fjalët e fundit

“Monstra”, mbrojtja sot thotë fjalët e fundit

03/02/2021
Datën 3 shkurt Gjykata Penale e ka rezervuar për fjalët përfundimtare të mbrojtjes në rastin “Monstra”. Pas kësaj pritet që vendimin ta plasoj gjykatë...
Qeveria:  Obligon institucionet të publikojnë rastet e korrupsionit në ueb-aplikacion

Qeveria: Obligon institucionet të publikojnë rastet e korrupsionit në ueb-aplikacion

03/02/2021
Në seancën e sotme, Qeveria e Maqedonisë së Veriut solli një sërë vendimesh. Ka obliguar institucionet shtetërore, që deri më 1 mars të publikojnë ...
Së shpejti do të nis regjistrimi i veturave me targa të huaja

Së shpejti do të nis regjistrimi i veturave me targa të huaja

03/02/2021
Problemi i vetëm që ende nuk mund të regjistrohen automjete me targa të huaja që qarkullojnë nëpër vend ishte Rregullorja për Përcaktim Individual të ...
Qendra Tregtare “Ramstor” dhe zinxhiri i marketeve do të shiten, nënshkruhet parakontratë me “Siti Plaza”

Qendra Tregtare “Ramstor” dhe zinxhiri i marketeve do të shiten, nënshkruhet parakontratë me “Siti Plaza”

03/02/2021
Qendra Tregtare “Ramstor” dhe zinxhiri i marketeve do të shiten. Siç bëjnë të ditur pronarët turq të “Migros Tixharet” tanimë është nënshkruar parakon...
Avokati i Popullit nuk është i plotfuqishëm për të detyruar organet për veprim

Avokati i Popullit nuk është i plotfuqishëm për të detyruar organet për veprim

03/02/2021
Naser Ziberi, Avokat i sapo emëruar i Popullit, në një intervistë për TV Telma tha se “Avokati i Popullit për të qenë i suksesshëm në punën e tij, nuk...
1 2 11 / 13 POSTS