"> 04/02/2021 – ShkupiLajm.com
Nikollovski në takim me Tasevën për raportin e fundit për perceptimin e korrupsionit

Nikollovski në takim me Tasevën për raportin e fundit për perceptimin e korrupsionit

04/02/2021
Zëvendëskryeministri i obliguar për luftë kundër korrupsionit dhe krimit, zhvillimit të qëndrueshëm dhe resurseve njerëzore Lupço Nikollovski sot ka ...
Lufta me pandeminë rrit borxhin publik

Lufta me pandeminë rrit borxhin publik

04/02/2021
Në Maqedoninë e Veriut, borxhi publik është rritur në 59.9 për qind në fund të vitit 2020 nga 49.4 për qind sa ishte në vitin 2019. E gjithë kjo si rr...
Pa energji elektrike nesër disa pjesë të katër komunave të Shkupit

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të katër komunave të Shkupit

04/02/2021
Pa energji elektrike nesër do të jenë disa rrugë të Shkupit, mes të cilave “Lazar Pop Trajkov” në Gazi Babë, “Blagoja Gojan” në Kisella Vodë, “Veniami...
1.180 administrator nënshkruan vendimin e shpërndarjes

1.180 administrator nënshkruan vendimin e shpërndarjes

04/02/2021
Ministria për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive njofton se 1.180 prej gjithsej 1.349 nëpunësve administrativ kanë nënshkruar vendimet...
Covid-19, ja rastet e 24 orëve të fundit

Covid-19, ja rastet e 24 orëve të fundit

04/02/2021
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2017 testime të realizuara, 373 persona kanë rezultuar me Covid-19. Shkup ...
LSDM e mbron projektin “Shkupi 2014”!

LSDM e mbron projektin “Shkupi 2014”!

04/02/2021
Ministria e Kulturës, Qyteti i Shkupit dhe Komuna Qendër gjatë katër viteve të kaluara dështuan në dislokimin dhe zgjidhjen e kaosit urbanistik, të ci...
Milososki: Dimitrov fshiu prapashtesën “maqedonas”

Milososki: Dimitrov fshiu prapashtesën “maqedonas”

04/02/2021
Deputeti i VMRO-DPMNE Antonio Milososki, në një seancë parlamentare për interpelancë të Zëvendës Kryeministrit për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov...
Për një javë, numri i rasteve të reja të Covid-19 është ulur me 13% në të gjithë botën

Për një javë, numri i rasteve të reja të Covid-19 është ulur me 13% në të gjithë botën

04/02/2021
Raporti i fundit nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tregon se numri i rasteve të reja të covid-19 u ul javën e kaluar, por nga ana tjetër O...
Retro: Si dukeshin autobusët e parë në Shkup dhe kur filloi trafiku i autobusëve në qytet?

Retro: Si dukeshin autobusët e parë në Shkup dhe kur filloi trafiku i autobusëve në qytet?

04/02/2021
Përparimi i transportit publik në qytet u ndie me futjen e transportit me autobus. Ajo daton nga viti 1925. Në fillim, trafiku i autobusëve ishte s...
Nga e hëna cikloni godet Maqedoninë e Veriut

Nga e hëna cikloni godet Maqedoninë e Veriut

04/02/2021
Nga e hëna, një ciklon do të godasë Maqedoninë e Veriut. “Të hënën, nën ndikimin e veprimtarisë ciklonike të përqendruar në Itali dhe Detin Adriatik, ...
Dimitrov mbetet zv.kryeministër, Kuvendi nuk e pranoi interpelancën ndaj tij

Dimitrov mbetet zv.kryeministër, Kuvendi nuk e pranoi interpelancën ndaj tij

04/02/2021
Kuvendi mbrëmë në mesnatë nuk e pranoi interpelancën e ngritur nga opozita ndaj zëvendëskryeministrit për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov. Pas ...