"> 06/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
Edhe sonte Shkupi po ngulfatet nga ajri i ndotur

Edhe sonte Shkupi po ngulfatet nga ajri i ndotur

06/02/2021
Natën e kaluar ajri në Shkup ishte ndotur në mënyrë alarmante. Sipas matjes së ndotjes në ora 21:00, së pari në listën e renditjes ishte Lisiçe, me 44...
10 shqiptarët më të pasur në Maqedoni

10 shqiptarët më të pasur në Maqedoni

06/02/2021
Nazif Destani, Tetovë – (Ecolog, Nd Group) Enver Maliqi, Shkup – (Gemak, investime ne patundeshmeri, hoteleri, cigare, pije ) Xhemail Dauti, Shkup –...
Bytyqi paralajmëron shlyerjen e borxheve të rreth 180 mijë qytetarëve

Bytyqi paralajmëron shlyerjen e borxheve të rreth 180 mijë qytetarëve

06/02/2021
Në pakon e pestë ekonomike nuk do të ketë kartela pagesore si ndihmë direkte në xhepin e qytetarëve, por Qeveria po planifikon që të vazhdojë me masën...
REK Oslomej fillon nga fillimi, EEM shpalli serish tenderin

REK Oslomej fillon nga fillimi, EEM shpalli serish tenderin

06/02/2021
Në tenderin që u shpall në shkurt të vitit kaluar, zgjati deri në maj të vitit 2020, interes treguan shumë kompani nga vendi, rajoni dhe bota. Mbi 40 ...
Kërkohet  rritja e çmimin te ujit, Bislimovski: Tarifat aktuale s’lejojnë investime

Kërkohet rritja e çmimin te ujit, Bislimovski: Tarifat aktuale s’lejojnë investime

06/02/2021
Komisioni Rregullator i Energjetikës kërkon që të marrë plotësisht kompetencat në përcaktimin e çmimit të ujit që e paguajnë qytetarët. Për momentin, ...
QEVERIA DO TË VAZHDOJË TË MBËSHTESË KOMPANITË PËR PAGESËN E PAGAVE

QEVERIA DO TË VAZHDOJË TË MBËSHTESË KOMPANITË PËR PAGESËN E PAGAVE

06/02/2021
Mbështetja financiare për pagat e kompanive të prekura nga kriza e Kovid-19,do të vazhdojë, ka njoftuar zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Fa...
MICKOSKI SFIDON PUSHTETIN: KU I KENI EDHE 7 DEPUTETË?!

MICKOSKI SFIDON PUSHTETIN: KU I KENI EDHE 7 DEPUTETË?!

06/02/2021
Kryetari i VMRO-DPMNE-së ka sfiduar sot shumicën parlamentare dhe Qeverinë aktuale, duke i pyetur se ku i kanë shtatë deputetët që nuk votuan në mbësh...
404 raste të reja dhe 8 viktima nga COVID-19

404 raste të reja dhe 8 viktima nga COVID-19

06/02/2021
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 404 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar në 94.599 numrin e përgji...
Bankat në Maqedoni do japin “kredi islame” pa kamatë, por vetëm për kompanitë gjatë pandemisë

Bankat në Maqedoni do japin “kredi islame” pa kamatë, por vetëm për kompanitë gjatë pandemisë

06/02/2021
Qeveria ka miratuar 23 milionë euro nga linja e tretë kreditore pa interes “COVID 3” përmes përkrahjes financiare nga BE dhe Banka Zhvillimore e RMV-s...
MF: Interesim i madh për “Ble shtëpi, ble banesë “

MF: Interesim i madh për “Ble shtëpi, ble banesë “

06/02/2021
Pas publikimit të thirrjes për aplikim për subvencion të kredisë banesore , përmes “Ble shtëpi, ble banesë”, interesimi i qytetarëve për projektin ë...
RMV, u publikuan kompanitë të cilët kanë marrë ndihmë financiare dhe nuk i kanë dhënë pagat për muajin dhjetor

RMV, u publikuan kompanitë të cilët kanë marrë ndihmë financiare dhe nuk i kanë dhënë pagat për muajin dhjetor

06/02/2021
Qindra kompani me veprimtari të ndryshme, edhe pse kanë marrë ndihmë shtetërore financiare për pagesë të pagave ata nuk e kanë bërë këtë. Bëhet fjalë ...
1 2 11 / 14 POSTS