"> 07/02/2021 – ShkupiLajm.com
Ambasadori palestinez në Serbi u bën thirrje vendeve arabe ta rishikojnë njohjen e Kosovës

Ambasadori palestinez në Serbi u bën thirrje vendeve arabe ta rishikojnë njohjen e Kosovës

07/02/2021
Ambasadori i Palestinës në Serbi, Mohammed Nabhan ka bërë thirrje tek vendet arabe që të tërhiqen njohjet ndaj Kosovës. Këto thirrje i bëri në një ...
Biden, thirrje për njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi

Biden, thirrje për njohje të ndërsjellë Kosovë-Serbi

07/02/2021
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, i bëri thirrje presidentit të Serbisë që të punojë drejt reformave evropiane dhe arritjen e një marrëve...
Adem Ameti nga Tetova, me vetëfinancim krijon mbi 20 inovacione teknologjike

Adem Ameti nga Tetova, me vetëfinancim krijon mbi 20 inovacione teknologjike

07/02/2021
Adem Ameti, si rrallë kush në vend, ka arritur të bëjë madje 21 inovacione, kryesisht në fushën e teknologjisë automobilistike por nuk mungojnë edhe i...
Bill Gates parashikon dy krcënime të mëdha për njerëzimin përveç pandemive

Bill Gates parashikon dy krcënime të mëdha për njerëzimin përveç pandemive

07/02/2021
Bashkëthemeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka zbuluar se cilat janë dy kërcënimet e mëdha për njerëzimin në të ardhmen, përveç pandemive, që i kishte p...
Rrugicat nëpër lagjet e Strugës përplot me gropa, Merko: Rrugët që i ka Struga nuk i ka as Evropa

Rrugicat nëpër lagjet e Strugës përplot me gropa, Merko: Rrugët që i ka Struga nuk i ka as Evropa

07/02/2021
Gjendja e tyre është ashtu siç duket nga këto pamje. Të shkatërruara dhe me gropa. “Ndodhemi në qytetin e Strugës pikërisht para pallatit të Kul...
Selami demanton Simovskin: Etninë dhe fenë e mërgimtarëve mund ta deklarojnë edhe familjarët

Selami demanton Simovskin: Etninë dhe fenë e mërgimtarëve mund ta deklarojnë edhe familjarët

07/02/2021
Nëse vetë nuk je i pranishëm gjatë regjistrimit të popullsisë, familjarët nuk do të mund të regjistrojnë edhe përkatësinë tënde etnike dhe fetare, pav...
Do të shlyhen kamatat e borxheve ndaj ndërmarrjeve publike

Do të shlyhen kamatat e borxheve ndaj ndërmarrjeve publike

07/02/2021
Në paketën e pestë të masave, përveç ndihmës së ndërmarrjeve, një nga masat kryesore është shlyerja e kamatës së borxheve të qytetarëve ndaj ndërmarrj...
Tetë të vdekur dhe 199 raste të reja me COVID 19

Tetë të vdekur dhe 199 raste të reja me COVID 19

07/02/2021
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut lidhur me situatën pandemike, ka bërë të ditur se gjatë 24- orëve të fundit janë regjistruar 199 raste...
Të shtëna në Bit Pazar, plagoset një person

Të shtëna në Bit Pazar, plagoset një person

07/02/2021
Një person ka mbetur i plagosur mbreme afer Bit Pazarit, njofton policia e Shkupit. Sipas MPB, rasti ka ndodhur në një lokal afer Bit Bazarit, kur per...