"> 08/02/2021 – ShkupiLajm.com
Kush po i shkarkon drejtorët?! Nikollovski: Kemi shkarkuar më shumë se sa ka kërkuar Anti-korrupsioni

Kush po i shkarkon drejtorët?! Nikollovski: Kemi shkarkuar më shumë se sa ka kërkuar Anti-korrupsioni

08/02/2021
https://youtu.be/u8STj_MZV_g Komisioni shtetëror për Antikorrupsion që nga themelimi i saj në shkurt të 2019 deri sot ka ngritur 58 iniciativa, prej ...
KONJARE: MË NË FUND LAJME TË MIRA PËR BANORËT

KONJARE: MË NË FUND LAJME TË MIRA PËR BANORËT

08/02/2021
INSPEKTORATI EVIDENTON LËSHIME, KËRKOHET NDALIMI I GËRRYERJES NË LUMIN PÇINJA Edhe sot si javëve tjera, banorët e Konjarës u mblodhën për t`i pritu...
Prodhohet bateria e makinës që mund të karikohet për 5 minuta!

Prodhohet bateria e makinës që mund të karikohet për 5 minuta!

08/02/2021
Bateri të afta të karikohen plotësisht në pesë minuta janë prodhuar në një fabrikë për herë të parë, duke shënuar një hap të rëndësishëm drejt makinav...
Mbetjet e ndaluara nga Italia dhe Bullgaria ndotin Maqedoninë!

Mbetjet e ndaluara nga Italia dhe Bullgaria ndotin Maqedoninë!

08/02/2021
E përjavshmja ‘Fokus’ zbulon se mbeturinat e ndaluara dhe të dëmshme importohen në Maqedoni nga Italia, Shqipëria dhe Bullgaria, gjë që shkakton ndotj...
Arrestohet një kriminel i kërkuar me fletë arrest

Arrestohet një kriminel i kërkuar me fletë arrest

08/02/2021
Nëpunës policorë nga Sektori për bashkëpunim ndërkombëtar policor – departamenti për gjurmim, sot në orën 14:30 e arrestuan S.O.(49), i cili kërkohej ...
Luboteni pa ujë të pastër!

Luboteni pa ujë të pastër!

08/02/2021
Fshati Luboten, komuna e Butelit është 15 kilometra larg qendrës së Shkupit, megjithatë nuk ka ujë të pijshëm. Banorët shkojnë në mes të fshatit për t...
Skandaloze: Librat e shkollës: Shqiptarët e Maqedonisë e kanë prejardhjen nga romët dhe turqit

Skandaloze: Librat e shkollës: Shqiptarët e Maqedonisë e kanë prejardhjen nga romët dhe turqit

08/02/2021
Skandaloze: Libri “Gjeografia e Republikës së Maqedonisë-për vitin II të gjimnazit të reformuar” Faqja 99 : Shqiptarët kanë qenë maqedonas por në k...
Pas bojkotit dyjavorë, maturantët iu rikthyen procesit mësimorë

Pas bojkotit dyjavorë, maturantët iu rikthyen procesit mësimorë

08/02/2021
Pas bojkotit 15 ditor, maturantët iu rikthyen mësimit. Megjithatë, për Unionin e Nxënësve të shkollave të mesme kjo nuk do të thotë se janë tërhequr n...
Maqedonia e Veriut në vitin 2020 importoi 5.7 miliardë euro, ndërsa eksportoi  7.5 miliardë euro mallra

Maqedonia e Veriut në vitin 2020 importoi 5.7 miliardë euro, ndërsa eksportoi 7.5 miliardë euro mallra

08/02/2021
“Vlera e përgjithshme e mallrave të eksportuar nga RMV-ja për muajin janar – dhjetor 2020, është 5 777 905 000 euro, ndërsa vlera e mallit të importua...
75 RASTE TË REJA, 22 VIKTIMA, 1.440 TË SHËRUAR

75 RASTE TË REJA, 22 VIKTIMA, 1.440 TË SHËRUAR

08/02/2021
MSH-ja njofton se konform të dhënave nga ISHP-ja, në 24 orët e fundit janë bërë 726 testime kurse janë regjistruar 75 raste të reja me COVID-19. Në Sh...