"> 09/02/2021 – ShkupiLajm.com
Për shërbimet e Qytetit të Shkupit ligjet vlejnë për të gjithë në mënyrë të barabartë

Për shërbimet e Qytetit të Shkupit ligjet vlejnë për të gjithë në mënyrë të barabartë

09/02/2021
Qyteti punon ekskluzivisht për të mirën e qytetarëve dhe për mbrojtjen e hapësirës publike. Banorët e Komunës së Aerodromit kanë futur parkimin zonal ...
Në Veles  Treni doli nga binarët! Nuk ka të lënduar, rasti po hetohet

Në Veles Treni doli nga binarët! Nuk ka të lënduar, rasti po hetohet

09/02/2021
Një tren me dhjetëra udhëtar që po shkonte nga Velesi për në Koçan ka dalë nga binarët, gjatë ditës së djeshme. Në këtë aksident nuk ka të lënduar, ra...
DIASPORA DUHET TË MOTIVOHET DHE TË REGJISTROHET VETË

DIASPORA DUHET TË MOTIVOHET DHE TË REGJISTROHET VETË

09/02/2021
UEB-APLIKACIONI DO TË JETË AKTIV DY MUAJ Për regjistrim të të shpërngulurve nga Maqedonia e Veriut Qeveria e rekomandon ueb-aplikacionin që do të ...
Rasti “Shkallët spanjolle” nis nga fillimi, kaluan 90 ditë nga mbajtja e seancës së fundit

Rasti “Shkallët spanjolle” nis nga fillimi, kaluan 90 ditë nga mbajtja e seancës së fundit

09/02/2021
Për shkak të skadimit të 90 ditëve nga seanca e mbajtur e fundit, gjykimi i sotëm për lëndën “Shkallët spanjolle” filloi nga fillimi. I akuzuari i par...
Aeroporti i Shkupit e mori çmimin “Zëri i klientit” nga Këshilli ndërkombëtar i aeroporteve

Aeroporti i Shkupit e mori çmimin “Zëri i klientit” nga Këshilli ndërkombëtar i aeroporteve

09/02/2021
Aeroporti ndërkombëtar Shkup është fitues i çmimit nga Këshilli ndërkombëtar i aeroporteve i quajtur “Zëri i klientit”, me çka u jepet vlerësim aeropo...
MINISTRIA E ARSIMIT REAGON PËR LIBRIN ME PËRMBAJTJE SKANDALOZE, PREMTON SE DO TË TARHIQET NGA PËRDORIMI

MINISTRIA E ARSIMIT REAGON PËR LIBRIN ME PËRMBAJTJE SKANDALOZE, PREMTON SE DO TË TARHIQET NGA PËRDORIMI

09/02/2021
Ministria e Arsimit për televizionin SHENJA ka deklaruar se libri me përmbajtje skandaloze do të tërhiqet dhe premton zgjidhje sistematike për të gjit...
Shqipëria ka okupuar Maqedoninë, kështu thuhet në gjeografinë e vitit të dytë

Shqipëria ka okupuar Maqedoninë, kështu thuhet në gjeografinë e vitit të dytë

09/02/2021
Përveç fjalëve fyese, antishqiptare, tendencioze dhe skandaloze, libri i gjeografisë, i cili sipas plan-programit të Ministrisë së Arsimit e për...
Aktivizohet web faqja për termin mjekësor! Të gjithë mund të paraqiten për vaksinim kundër Covid-19

Aktivizohet web faqja për termin mjekësor! Të gjithë mund të paraqiten për vaksinim kundër Covid-19

09/02/2021
Prej nesër do të jetë në funksion ueb faqja në të cilën qytetarët do të mund të paraqiten për të marrë vaksinën kundër Kovid-19. Sistemi do t’i pranoj...
Nëntë viktima dhe 476 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Nëntë viktima dhe 476 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

09/02/2021
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.863 teste, ndërsa janë regjistruar 476 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – ...