"> 10/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 12 POSTS
Nesër dhe pasnesër pa energji elektrike disa komuna të Shkupit

Nesër dhe pasnesër pa energji elektrike disa komuna të Shkupit

10/02/2021
Për shkak të punëve teknike në elektro rrjetin distribuiv, pa energji elektrike nesër dhe pasnesër do të mbesin një pjesë e komunave Gazi Babë, Gjorçe...
61 LIÇENCA PËR KULTIVIMIN E KANABISIT MJEKËSOR

61 LIÇENCA PËR KULTIVIMIN E KANABISIT MJEKËSOR

10/02/2021
Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se deri më tani janë dhënë 61 licenca për kultivimin e kanabisit mjekësor, kurse në procedurë të licencimit janë më s...
Pakoja e pestë e masave do të finalizohet këtë fundjavë

Pakoja e pestë e masave do të finalizohet këtë fundjavë

10/02/2021
Ne jemi në fund të dimensionimit të pakos së pestë të masave. Gjithsesi i dëgjojmë sindikatat, punëtorët, punëdhënësit, odat, të gjithë pjesëmarrësit ...
Alarmojnë ambientalistët: Ujëra të zeza derdhen në Liqenin e Ohrit

Alarmojnë ambientalistët: Ujëra të zeza derdhen në Liqenin e Ohrit

10/02/2021
Çdo ditë ujërat e zeza derdhen drejtpërdrejt në ujërat e Liqenit të Ohrit, nga dy lokacione afër vendbanimit Grashnica në Ohër, dhe në afërsi të vendb...
476 Raste Të Reja Me Kovid-19, Regjistrohen Dhe 9 Viktima

476 Raste Të Reja Me Kovid-19, Regjistrohen Dhe 9 Viktima

10/02/2021
Gjatë 24 orëve të fundit nga 2863 teste të kryera 476 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë (MSH). Ndërko...
Tabelat e autostradave edhe në gjuhën shqipe

Tabelat e autostradave edhe në gjuhën shqipe

10/02/2021
Tabelat në gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut nuk do jenë më vetëm në gjuhën maqedonase por do të jenë të shënuara edhe në shqip informon Tetova...
Dimri i vërtetë po vjen në Maqedoni, në fund të javës borë dhe temperatura polare

Dimri i vërtetë po vjen në Maqedoni, në fund të javës borë dhe temperatura polare

10/02/2021
Vala e ftohtë që tashmë po zbret nga Arktatiku dhe do të mbërrijë në vendin tonë të enjten në mbrëmje dhe gjatë natës drejt së premtes, do të sjellë r...
Nga 1 korriku do të fillojë lëshimi i pasaportave me emrin e ri kushtetues

Nga 1 korriku do të fillojë lëshimi i pasaportave me emrin e ri kushtetues

10/02/2021
Nga 1 korriku i këtij viti do të fillojë lëshimi i dokumenteve të reja të udhëtimit të shtetasve të vendit me emrin e ri kushtetues, parashikon mes t...
Qeveria i merr lejen kompanisë “5 letters” për prodhim të kanabisit

Qeveria i merr lejen kompanisë “5 letters” për prodhim të kanabisit

10/02/2021
Qeveria me propozim të Ministrisë së Shëndetësisë i ka marrë lejen për prodhim të kanabisit dhe produkteve të kanabisit kompanisë “5 letters”. Vend...
lista e forcave ushtarake botërore, ja ku renditet Maqedonia e Veriut

lista e forcave ushtarake botërore, ja ku renditet Maqedonia e Veriut

10/02/2021
Global Firepower ka publikuar një listë të re të vendeve të renditura sipas forcës ushtarake. Lista përfundimtare globale për vitin 2021 u krijua b...
Filipçe: Kapaciteti i vaksinimit arrin në 880 persona në ditë

Filipçe: Kapaciteti i vaksinimit arrin në 880 persona në ditë

10/02/2021
Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, theksoi se 880 njerëz në ditë do të vaksinohen në të gjitha poliklinikat e Shkupit dhe ...
1 2 11 / 12 POSTS