"> 11/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Kush mban përgjegjësi për tekstet shkollore?

Kush mban përgjegjësi për tekstet shkollore?

11/02/2021
Libri i gjeografisë për vitin e dytë në gjimnaz ka përmbajtje fashiste, e Ministrat e BDI-së që kanë kaluar deri më tani në Ministrinë e Arsimit nuk k...
“BOLL MË”: TË FALEN BORXHET NDAJ EVN-së TË KATEGORIVE SOCIALE

“BOLL MË”: TË FALEN BORXHET NDAJ EVN-së TË KATEGORIVE SOCIALE

11/02/2021
Iniciativa Qytetare “Boll Më” në vazhdën e aktiviteteve kundër rritjes së cmimit të energjisë elektrike, përmes një konference për media para ndërtesë...
Mbeturina të hedhura skaj Vardarit në Kondovë!

Mbeturina të hedhura skaj Vardarit në Kondovë!

11/02/2021
https://youtu.be/QODdAeNNb5g Jemi këtu mes fshatit Kondovë dhe fshatit Lubin, mu për skaj lumit Vardar, por për fat të keq ky vend kaq i bukur po p...
Risi gjatë skanimit të faturave në “TVSH-ja im

Risi gjatë skanimit të faturave në “TVSH-ja im

11/02/2021
Drejtoria për të Ardhura Publike ka njoftuar se ka futur risi në platformën elektronike “TVSH-ja ime”. Secili qytetarë duke u paraqitur në profilin...
SHTATË TË VDEKUR DHE 416 RASTE TË REJA ME COVID-19

SHTATË TË VDEKUR DHE 416 RASTE TË REJA ME COVID-19

11/02/2021
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën të ditur se atje shtatë persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 416 ra...
Paraburgim për personin që i vuri zjarin automjetit në Saraj

Paraburgim për personin që i vuri zjarin automjetit në Saraj

11/02/2021
Prokuroria Themelore Publike solli urdhër për procedurë hetimore kundër një personi për shkak dyshimit se ka kryer veprën penale – vepra të rrënda kun...
Sportelet për tatime të Qytetit të Shkupit të premten do të punojnë deri në ora 16 e 30 minuta

Sportelet për tatime të Qytetit të Shkupit të premten do të punojnë deri në ora 16 e 30 minuta

11/02/2021
Qyteti i Shkupit informon se për shkak të mbështetjes teknike dhe përmirësimit të sistemit për tatime të pronës, më 12.02.2021 (e premte) sportelet në...
Qyteti i Shkupit, dhjetë makina të reja për pastrimin e hapësirave publike

Qyteti i Shkupit, dhjetë makina të reja për pastrimin e hapësirave publike

11/02/2021
Ndërmarrja “Higjiena komunale” – Shkup u furnizua me dhjetë makina speciale të cilat do të përdoren për mirëmbajtjen e higjienës publike në të gjitha ...
Ndryshim i Ligjit për kryerjen e punëve të kontabilitetit

Ndryshim i Ligjit për kryerjen e punëve të kontabilitetit

11/02/2021
Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë të Veriut sot seanca do të mbajnë Komisioni për shëndetësi, Komisioni për çështje evropiane, ndërsa nga dy sean...
VAKSINA ENDE NUK KA POR 20 MIJË QYTETARË JANË PARAQITUR PËR TU VAKSINUAR

VAKSINA ENDE NUK KA POR 20 MIJË QYTETARË JANË PARAQITUR PËR TU VAKSINUAR

11/02/2021
Janë rreth 20 mijë qytetarë të cilët janë paraqitur për tu vaksinuar në faqen për vaksinim. Këtë e ka deklaruar Zhaklina Çagorovska nga Sistemi Nacion...
VAKCINACIJA.MK nuk përfill gjuhën shqipe, flet vetëm në maqedonisht!

VAKCINACIJA.MK nuk përfill gjuhën shqipe, flet vetëm në maqedonisht!

11/02/2021
Faqja e internetit vakcinacija.mk e Ministrisë së Shëndetësisë në të cilën qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut mund të regjistrohen për të ...
1 2 11 / 15 POSTS