"> 12/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
Sela: Feta Alimi sot duhej të ishte i lirë

Sela: Feta Alimi sot duhej të ishte i lirë

12/02/2021
Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela është shprehur i zhgënjyer nga verdikti gjyqësor që sot u dha ndaj Abdylfeta Alimit. Sela përmes rrjetit ...
“27 Prilli”, Gjykata e Apelit uli dënimin e Abdylfeta Alimit dhe Mitko Çavkovit

“27 Prilli”, Gjykata e Apelit uli dënimin e Abdylfeta Alimit dhe Mitko Çavkovit

12/02/2021
Gjykata e Apelit ka ulur dënimet me burg për të akuzuarit në rastin “27 Prilli”. Ata gjykoheshin për hyrje të dhunshme në Kuvend në vitin 2017 kurse t...
Arjanit Hoxha: Për biznesin tim personal vendosi unë, jo Komisioni për Antikorrupsion

Arjanit Hoxha: Për biznesin tim personal vendosi unë, jo Komisioni për Antikorrupsion

12/02/2021
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha ka komentuar hapjen e procedurës nga Komisioni për Antikorrupsioni kundër tij...
Pesë të vdekur, 367 raste të reja me koronavirus

Pesë të vdekur, 367 raste të reja me koronavirus

12/02/2021
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2596 teste të kryera janë regjistruar 367 raste të reja me Kovid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësi...
Vaksinat vijnë pas Vitit të Ri Kinez! Zaev: Deri në fund të shkurtit do të mbërrijnë vaksinat e para

Vaksinat vijnë pas Vitit të Ri Kinez! Zaev: Deri në fund të shkurtit do të mbërrijnë vaksinat e para

12/02/2021
Vaksinat e para nga Kina do të mbërrijnë kah fundi i këtij muaji, kurse sot pritet që Maqedonia t’i paguajë, deklaroi kryeministri Zoran Zaev. Ai thot...
Pfizer nuk e ka lejuar Serbinë t’i jep vaksina Maqedonisë së Veriut

Pfizer nuk e ka lejuar Serbinë t’i jep vaksina Maqedonisë së Veriut

12/02/2021
“Pfizer nuk ka lejuar dorëzimin e vaksinave, të cilat Serbia dëshironte t’i jep për Maqedoninë. U paraqitën pengesa dhe pranim-dorëzimi nuk u realizua...
Në vend të naftës kishte futur 225 mijë paund në sabrator! Kapet shoferi që udhëtonte nga Anglia për në Shqipëri

Në vend të naftës kishte futur 225 mijë paund në sabrator! Kapet shoferi që udhëtonte nga Anglia për në Shqipëri

12/02/2021
Një shofer furgoni është kapur nga autoritetet italiane me një sasi prej 225 mijë paundësh (e barabartë me rreth 250 mijë euro) të padeklaruar. Sip...
Moti në Mavrovë dhe Kodrën e Diellit

Moti në Mavrovë dhe Kodrën e Diellit

12/02/2021
Temperatura minus këtë mëngjes janë regjistruar pothuajse në të gjithë vendin, ndërsa temperatura më e ulët është matur në Mavrovë – 9 dhe në Berovë d...
Mickoski për iniciativën për ndryshime: “Ata janë shërbëtorë të Zaevit, Kongres do të ketë, por do jetë i rregullt”

Mickoski për iniciativën për ndryshime: “Ata janë shërbëtorë të Zaevit, Kongres do të ketë, por do jetë i rregullt”

12/02/2021
https://youtu.be/rtx98DA3enE Nuk do të ketë Kongres të jashtëzakonshëm të VMRO-DPMNE-së. Për hapat e ardhshëm të partisë do të vendoset në nëntor p...
Nuhiu: Ka qytetarë që kanë interesa të fjetura për shtetësinë

Nuhiu: Ka qytetarë që kanë interesa të fjetura për shtetësinë

12/02/2021
Zëvendësministri i Drejtësisë Agim Nuhiu deklaroi në “Rruga drejt …” se një numër i qytetarëve nuk kanë trokitur në dyert e Ministrisë së Brendshme pë...
Vajza e Naser Ziberit bëhet notere para se i ati të zgjidhet Avokat i popullit

Vajza e Naser Ziberit bëhet notere para se i ati të zgjidhet Avokat i popullit

12/02/2021
Vajza e Naser Ziberit, Sihana Ziberi Shabani u zgjodh notere në Shkup, pak para zgjedhjes së tij si Avokat i popullit, ndërsa procedura për zgjedhjen ...
1 2 11 / 13 POSTS