"> 13/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 14 POSTS
Senati shpall të pafajshëm ish-Presidentin Trump

Senati shpall të pafajshëm ish-Presidentin Trump

13/02/2021
Para pak minutësh është shpallur i pafajshëm Trump nën akuzën për nxitje rebelimi të ngritur nga Dhoma e Përfaqësuesve. I menjëhershëm ka qenë reag...
A janë ilire piramidat e zbuluara në Bosnje?

A janë ilire piramidat e zbuluara në Bosnje?

13/02/2021
Historia nuk mbulohet dot nga dheu, drutë apo gënjeshtrat. Piramidat e zbuluara në Bonjë, të cilat për shekuj me radhë mbaheshin sekrete nga shërbimet...
“Sa të jem unë Serbia s’do ta njoh Kosovën”, Wesley Clark “godet” Vuçiqin: Ja çka duhet të bëjë sa më parë ai

“Sa të jem unë Serbia s’do ta njoh Kosovën”, Wesley Clark “godet” Vuçiqin: Ja çka duhet të bëjë sa më parë ai

13/02/2021
sh-komandanti i lartë i NATO-s, Wesley Clark thotë se një njohje e ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë, është rruga drejt përparimit dhe integrimit dhe...
Mourinho: Ishim skuadra më e mirë në fushë, gabuam vetëm 5 minuta

Mourinho: Ishim skuadra më e mirë në fushë, gabuam vetëm 5 minuta

13/02/2021
Mes shumë akuzave që i janë bërë përgjatë viteve Jose Mourinhos, është edhe ajo e një trajneri mbrojtës. Një epitet që i është ngarkuar pas disa ndesh...
Bekteshi: Fitojmë në zgjedhjet lokale! Taravari: BDI në Gostivar është e shpartalluar

Bekteshi: Fitojmë në zgjedhjet lokale! Taravari: BDI në Gostivar është e shpartalluar

13/02/2021
Dalngadalë po nxehet debati për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen këtë vit. Sidomos në komunat ku po udhëheq opozita shqiptare. Kreu aktual i Gosti...
I ulet dënimi, Feta Alimi: Nuk dua mëshirë, dua drejtësi

I ulet dënimi, Feta Alimi: Nuk dua mëshirë, dua drejtësi

13/02/2021
Ditë më parë Gjykata e Apelit uli dënimet me burg për të akuzuarit në rastin “27 Prilli”, shkruan News-TV. Abdulfeta Alimi e quan skandaloz uljen e...
Shkupi nën pushtetin e dëborës, rrugë gjithandej të papastruara (VIDEO)

Shkupi nën pushtetin e dëborës, rrugë gjithandej të papastruara (VIDEO)

13/02/2021
Rreshjet e dëborës që kanë filluar nga orët e pasditës thuajse kanë mbuluar të gjitha rrugët e vendit. Në Shkup sipas asaj që raporton KlanMaqedoni...
Dy vjet nga aksidenti i autobusit në Llaskarcë, familjarët kërkojnë drejtësi

Dy vjet nga aksidenti i autobusit në Llaskarcë, familjarët kërkojnë drejtësi

13/02/2021
Më 13 shkurt të vitit 2019, në këtë vend nga rruga doli një autobus i kompanisë “Durmo Turs” nga Gostivari. Autobusi përplot me pasagjerë të cilët ...
Grafa e nacionalitetit në letërnjoftim, ja cilat janë kushtet e VMRO-së

Grafa e nacionalitetit në letërnjoftim, ja cilat janë kushtet e VMRO-së

13/02/2021
VMRO-DPMNE-ja ka mbështetje të kushtëzuar ndaj propozim-Ligjit për letërnjoftime të propozuar nga Lëvizja Besa përmes të cilit parashikohet përfshirja...
Regjistrohen 357 raste të reja me Kovid-19, vdesin pesë ndërsa shërohen 122 pacientë

Regjistrohen 357 raste të reja me Kovid-19, vdesin pesë ndërsa shërohen 122 pacientë

13/02/2021
Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3121 teste, me çka janë regjistruar 357 raste të reja me Kovid-1...
NDALOHET KOMUNIKACIONI PËR AUTOMJETET E RËNDA TRANSPORTUESE NË RRUGËN MAVROVË-DIBËR

NDALOHET KOMUNIKACIONI PËR AUTOMJETET E RËNDA TRANSPORTUESE NË RRUGËN MAVROVË-DIBËR

13/02/2021
Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa nëpër rrugë kryesisht të thata. Reshje të borës ka në Mavrovë dhe në vendkalimet malore St...
1 2 11 / 14 POSTS