"> 14/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 19 POSTS
Kosovë/ KQZ fillon me publikimin e rezultateve të para, VV e para

Kosovë/ KQZ fillon me publikimin e rezultateve të para, VV e para

14/02/2021
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka filluar të publikojë online rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare 2021. Deri më tani, KQZ...
13 të vdekur dhe 180 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

13 të vdekur dhe 180 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

14/02/2021
Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.814 teste, ndërsa janë regjistruar 180 raste të reja me COVID-19. Në Shkup 78...
Kosovë, KQZ: Pjesëmarrja në zgjedhje deri në orën 19:00 ishte 46,54%

Kosovë, KQZ: Pjesëmarrja në zgjedhje deri në orën 19:00 ishte 46,54%

14/02/2021
Në faqen e Komisionit Qendror Zgjedhor [KQZ] ka publikuar daljen e qytetarëve deri në orën 19:00. Sipas saj thuhet se 46,54 për qind e qytetarëve k...
Instituti Pipos: VV me 41,8%, e dyta del PDK-ja

Instituti Pipos: VV me 41,8%, e dyta del PDK-ja

14/02/2021
Fisnik Halimi nga Instituti PIPOS ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve, sondazh i cili qet Vetëvendosjen të parën me 41.8 për qind, PDK’në të dytën me ...
Projeksioni i KOHËS – VV-ja merr mbi 50 për qind të votave

Projeksioni i KOHËS – VV-ja merr mbi 50 për qind të votave

14/02/2021
Lëvizja Vetëvendosje pritet të fitojë më shumë se 50 për qind të votave të qytetarëve që kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për votë, sipas projeksion...
EXIT POLL-i nga RTV Dukagjini: LVV prin me 47,9%, e dyta renditet PDK-ja dhe e treta LDK-ja

EXIT POLL-i nga RTV Dukagjini: LVV prin me 47,9%, e dyta renditet PDK-ja dhe e treta LDK-ja

14/02/2021
Qytetarët e Kosovës sot kanë marrë pjesë në procesin zgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Duk...
Shkoi nga Shkupi për të votuar, ndërron jetë papritur 81 vjeçari në qendrën e votimit

Shkoi nga Shkupi për të votuar, ndërron jetë papritur 81 vjeçari në qendrën e votimit

14/02/2021
Një i moshuar ka ndërruar jetë teksa ishte duke votuar në shkollën e fshatit Biqec të Komunës së Kaçanikut. I ndjeri ishte 81 vjeçar, i cili sipas ...
Në Shkup më lehtë është marrë frymë në janar, në dhjetor ajri ka qenë më i ndotur se sa dimrin e kaluar (Infografik)

Në Shkup më lehtë është marrë frymë në janar, në dhjetor ajri ka qenë më i ndotur se sa dimrin e kaluar (Infografik)

14/02/2021
Ndotja e ajrit në Shkup këtë dimër mbetet problem i madh për qytetarët, përkundër faktit se statistikat zyrtare nga Ministria e mjedisit jetësor dhe p...
Në vitin 2020 është rritur numri i divorceve në Maqedoni

Në vitin 2020 është rritur numri i divorceve në Maqedoni

14/02/2021
Gjithsej 9,200 martesa u lidhën gjatë vitit të kaluar kalendarik. Nga ana tjetër, numri i divorceve ishte 2.284, i cili krahasuar me vitin 2019 u rrit...
Hiqet ndalesa për qarkullim të kamionëve në rrugën Kërçovë-Ohër

Hiqet ndalesa për qarkullim të kamionëve në rrugën Kërçovë-Ohër

14/02/2021
Lidhja Auto Moto e Maqedonisë njofton se është hequr ndalesa për qarkullim të automjeteve të rënda në rrugën Kërçovë-Ohër, përmes rrugës malore Presek...
E GJITHË QEVERIA “NË KËMBË” PËR 4680 VAKSINA

E GJITHË QEVERIA “NË KËMBË” PËR 4680 VAKSINA

14/02/2021
VUÇIÇ: NUK KEMI PRETENDIME TJERA PËRVEÇ MIQËSISË Më shumë se 15 kamera, gjysma e Qeverisë në krye me Kryeministrin, kishin ardhur ta presin këtë pa...
1 2 11 / 19 POSTS