"> 15/02/2021 – ShkupiLajm.com
Britania zbulon variantin e ri Covid me mutacione shqetësuese, i aftë të shmangë antitrupa

Britania zbulon variantin e ri Covid me mutacione shqetësuese, i aftë të shmangë antitrupa

15/02/2021
Studiuesit thonë se 32 raste të B1525 në Britani, me raste të tjera në vende përfshirë Danimarkën, ShBA dhe Australinë. Një variant tjetër i korona...
Dorëheqja e Isa Mustafës dhe rezultati zgjedhor, flet Lutfi Haziri – ja çka paralajmëron

Dorëheqja e Isa Mustafës dhe rezultati zgjedhor, flet Lutfi Haziri – ja çka paralajmëron

15/02/2021
Pas zgjedhjeve të ditës së djeshme, që për LDK-në ishin mjaftë të këqija, gjatë ditës së sotme ka pasur zhvillime në këtë parti. Kreu i LDK-së, Isa Mu...
Është arrestuar një kriminel nga Azerbajxhani, kërkohej nga Interpoli

Është arrestuar një kriminel nga Azerbajxhani, kërkohej nga Interpoli

15/02/2021
Policia sot në Shkup ka arrestuar një banor 47-vjeçar të Azerbajxhanit, që kërkohej me fletarrest ndërkombëtar nga Interpoli për vuajtjen e dënimit me...
Ulet shitblerja e prodhimeve bujqësore

Ulet shitblerja e prodhimeve bujqësore

15/02/2021
Gjithsej 6.118.213,000 denarë është shitblerja e prodhimeve bujqësore në tremujorin e katërt të vitit 2020, që është rënie prej 22,4 për qind krahasua...
Arrihet marrëveshje për maturën shtetërore!

Arrihet marrëveshje për maturën shtetërore!

15/02/2021
https://youtu.be/2_cc4yfyHP4 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme dhe Ministria e Arsimit arritën marrëveshje që matura shtetërore të ketë katër...
14 mijë qytetarë hoqën dorë nga shtetësia

14 mijë qytetarë hoqën dorë nga shtetësia

15/02/2021
Numri më i madh i qytetarëve – 1621, të cilët kanë sjell vendim të marrin nënshtetësi tjetër, ka qenë në vitin 2018, derisa numri më i vogël i heqjes ...
Qyteti i Shkupit, pak projekte për kulturën shqiptare

Qyteti i Shkupit, pak projekte për kulturën shqiptare

15/02/2021
Rreth 30 projekte të propozuara nga artistë e shoqata shqiptare do të jenë pjesë e Programit vjetor të Qytetit të Shkupit për këtë vit nga gjithsej 29...
Haraçina 50 ditë pa energji elektrike

Haraçina 50 ditë pa energji elektrike

15/02/2021
Kjo është revolta e banorëve të rrugës 10 në Haraçinë e shkaktuar nga 50 ditë mungesë e energjisë elektrike. Ata u mblodhën tek zyrat e EVN-së në Bute...
Zaev: “Bujrum” nëse keni shumicë parlamentare

Zaev: “Bujrum” nëse keni shumicë parlamentare

15/02/2021
Nuk do të ketë zgjedhje lokale së bashku me zgjedhjet parlamentare, tha sot Kryeministri Zoran Zaev, duke refuzuar kërkesën e liderit të VMRO-DPMNE, H...
RMV: 51 raste të reja me Covid-19 dhe 9 persona kanë ndërruar jetë

RMV: 51 raste të reja me Covid-19 dhe 9 persona kanë ndërruar jetë

15/02/2021
Ministria e Shëndetësisë informon se sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë kryer 755 teste, dhe 51 raste të reja...
Nga 47 ulëse në 15: Rënia e LDK-së në dy dekada

Nga 47 ulëse në 15: Rënia e LDK-së në dy dekada

15/02/2021
Lidhja Demokratike e Kosovës po përballet me rezultatin më të ulët që ka pasur ndonjëherë në historinë politike. Sipas numrit të mandateve që ka pa...