"> 16/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Kush do të garojë për Çairin?

Kush do të garojë për Çairin?

16/02/2021
Visar Ganiu dhe Adrijan Muça nga BDI dhe Bekim Sali nga koalicioni ASH-AAA janë emrat të cilët po përmenden në opinion si kandidatë të mundshëm për kr...
Qeveria do ndajë 160 milion € ndihma biznesit. Ja kush përfiron?!

Qeveria do ndajë 160 milion € ndihma biznesit. Ja kush përfiron?!

16/02/2021
Qeveria e RMV ka paraparë 29 masa të ndara në 4 shtylla, në vlerë prej 160 milion euro. Kështu Qeveria përmes pakos së pestë të masave ekonomike do ta...
Osmani: Të jemi më racional me Bullgarinë! Zaharieva: Bullgaria nuk konteston identitetin maqedonas

Osmani: Të jemi më racional me Bullgarinë! Zaharieva: Bullgaria nuk konteston identitetin maqedonas

16/02/2021
https://youtu.be/aXpW7C3f7xg Në bisedimet me Bullgarinë, emocionet të lihen anash, sepse debati në fazën e parë të dialogut ka qenë shumë emocional...
Zaev: Duhet të ketë përcaktim etnik në letërnjoftime për shkak se jemi shtet multi-etnik

Zaev: Duhet të ketë përcaktim etnik në letërnjoftime për shkak se jemi shtet multi-etnik

16/02/2021
Kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp tha se duhet të mbështetet përcaktimi etnik në letërnjoftime për shkak se jemi shtet multi-etnik. ...
U miratua raporti për Rajonin e Ohrit i cili do t’i dërgohet UNESKO-s

U miratua raporti për Rajonin e Ohrit i cili do t’i dërgohet UNESKO-s

16/02/2021
Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi Raportin për situatën me mbrojtjen e trashëgimisë natyrore dhe kulturore të Rajonit të Ohrit dhe p...
Pesë viktima dhe 358 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Pesë viktima dhe 358 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

16/02/2021
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.275 teste të kryera janë regjistruar 358 raste të reja me Covid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetës...
Besimi: Kompanitë që do të investojnë në zhvillim, nuk do t’i kthejnë fondet nga mbështetja financiare për pagat

Besimi: Kompanitë që do të investojnë në zhvillim, nuk do t’i kthejnë fondet nga mbështetja financiare për pagat

16/02/2021
Kompanitë nuk do të kthejnë fondet nga masa për mbështetjen financiare për pagesën e pagave për shkurt dhe mars, nëse i investojnë ato në periudhën tj...
Më së shumti borë në Kodër të Diellit, më ftohtë në Manastir

Më së shumti borë në Kodër të Diellit, më ftohtë në Manastir

16/02/2021
Lartësia e shtresës së bores sot në mëngjes në Kodër të Diellit është 51 centimetra, 35 në Hanet e Mavrovës, 31 në Topollçan, 30 në Krushevë, 27 në Po...
Qeveria do të mer borxh prej 55,3 milion euro, për ndërtimin e deponive

Qeveria do të mer borxh prej 55,3 milion euro, për ndërtimin e deponive

16/02/2021
Me kërkesë të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Qeveria në fillim të Shkurtit miratoi fillimin e procedurës për marrjen e një kredie ...
Skandal në Shkup / Maqedonasja fiton në dy konkurse pune, si turke dhe si shqiptare

Skandal në Shkup / Maqedonasja fiton në dy konkurse pune, si turke dhe si shqiptare

16/02/2021
Në vitin 2019 ishte turke e në vitin 2020 u bë shqiptare. Qytetarja maqedonase punësohet dhe bëhet shefe duke gënjyer për kombësinë Problemi me kom...
Janë siguruar fonde për investime në infrastrukturën bazë të administrimit të mbetjeve

Janë siguruar fonde për investime në infrastrukturën bazë të administrimit të mbetjeve

16/02/2021
Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Naser Nuredini dhe Ambasadori i Zvicrës, ET Sibil Zuter Tehada, sot vizituan Qendrën Rajonale ...
1 2 11 / 15 POSTS