"> 17/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Rrokulliset kamioni në Strazhë, bllokohet komunikacioni (FOTO)

Rrokulliset kamioni në Strazhë, bllokohet komunikacioni (FOTO)

17/02/2021
Në afërsi të Novo Sellës në drejtim të Strazhës, është rrotulluar një kamion me cisternë për çfarë komunikacioni është bllokuar në të dy kahet. Si pas...
Ambasadori japonez Savada e vizitoi Dibrën: Miqtë që ndihmojnë janë miq të vërtetë

Ambasadori japonez Savada e vizitoi Dibrën: Miqtë që ndihmojnë janë miq të vërtetë

17/02/2021
Ambasadori japonez, Hironori Savada zhvilloi sot vizitë në Dibër, e cila është, siç tha ai, udhëtimi i tij i parë jashtë Shkupit pasi mbërriti në nënt...
Zoran Zaev i lë amanet familjes së tij: Kur të vdes, mi dhuroni organet

Zoran Zaev i lë amanet familjes së tij: Kur të vdes, mi dhuroni organet

17/02/2021
Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, u bashkua me fushatën sot për të rritur ndërgjegjësimin për rëndësinë e dhurimit të organeve dhe njofto...
Dita e Pavarësisë së Kosovës/Ahmeti: Ngjarje, të cilën e kanë ëndërruar dhe për të cilën sakrifikuar gjenerata të tëra

Dita e Pavarësisë së Kosovës/Ahmeti: Ngjarje, të cilën e kanë ëndërruar dhe për të cilën sakrifikuar gjenerata të tëra

17/02/2021
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot në Akademinë solemne, të organizuar me rastin e 17 Shkurtit – Ditës së Pavarësisë së Kos...
347 RASTE TË REJA, 7 VIKTIMA, 168 TË SHËRUAR

347 RASTE TË REJA, 7 VIKTIMA, 168 TË SHËRUAR

17/02/2021
NË TOTAL 97.803 RASTE, AKTIVE – 6.324 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.383 testime, kurse ja...
Ku munden dhe  ku s’munden të udhëtojnë shtetasit e Maqedonisë së Veriut?

Ku munden dhe ku s’munden të udhëtojnë shtetasit e Maqedonisë së Veriut?

17/02/2021
Kufijtë e vendeve të Bashkimit Evropian vazhdojnë të jenë nën masa të veçanta anti-kovid. Të gjithë qytetarët e Maqedonisë e Veriut që dëshirojnë të...
Mësimi online në Maqedoni nuk i ka dhënë rezultatet e pritura

Mësimi online në Maqedoni nuk i ka dhënë rezultatet e pritura

17/02/2021
Vetëm 35.9% e nxënësve janë shprehur të kënaqur nga mësimi në distancë, derisa 30% e nxënësve nuk janë testuar asnjëherë gjatë mësimit online. 22% e n...
Zhgënjim me ecjen e ngadaltë në ndërtimin e shtetit

Zhgënjim me ecjen e ngadaltë në ndërtimin e shtetit

17/02/2021
Euforia, e cila ka ekzistuar te qytetarët më 17 shkurt, 13 vjet më parë, kur Kosova e shpalli pavarësinë e saj, nuk është më, thonë disa qytetarë të P...
RMV, të sëmurët me kovid-19 mund të vaksinohen të paktën një muaj pas shërimit

RMV, të sëmurët me kovid-19 mund të vaksinohen të paktën një muaj pas shërimit

17/02/2021
Vaksina kundër kovid-19 mund ta marrë çdokush që ndihet i shëndetshëm, ndërsa ata me kovid mund të vaksinohen të paktën një muaj pas shërimit të plo...
Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

17/02/2021
Mbajtja e të gjitha fotove, informacioneve personale etj, në telefon është bërë një normalitet për secilin prej nesh. Një studim që përfshiu rreth ...
Përpjekje për ta ndaluar etninë në letërnjoftime!

Përpjekje për ta ndaluar etninë në letërnjoftime!

17/02/2021
https://youtu.be/1ztc0fkd8wA …pas “shtetësisë”, shtohet fjala “përkatësi etnike”… Ky është propozimi i Lëvizjes Besa në letërnjoftime të qëndroj...
1 2 11 / 15 POSTS