"> 18/02/2021 – ShkupiLajm.com
Ish-ministri francez dënohet me burg për përdhunim dhe abuzim seksual të anëtarit të stafit

Ish-ministri francez dënohet me burg për përdhunim dhe abuzim seksual të anëtarit të stafit

18/02/2021
Një ish-ministër i qeverisë franceze është dënuar me burg pasi një gjykatë apeli e dënoi atë për përdhunimin dhe abuzimin seksual të një anëtari të st...
Është regjistruar Bashkësia Islame Selefiste, BFI: është kundër unitetit të muslimanëve në Maqedoninë e Veriut

Është regjistruar Bashkësia Islame Selefiste, BFI: është kundër unitetit të muslimanëve në Maqedoninë e Veriut

18/02/2021
Gjykata Themelore Shkupi 2 ka regjistruar një bashkësia fetare islame, paralele me atë ekzistuesen, me të cilën udhëheqë reisi Shaqir Fetahu. Nga BFI,...
Bastisje në qendër të Shkupit, arrestohen dy persona

Bastisje në qendër të Shkupit, arrestohen dy persona

18/02/2021
Gjatë ditës së djeshme, zyrtarë policor, njësiti kundër tregtisë jolegale të drogës ka privuar nga liria A.S. 25 vjeçar dhe M.K. 20 vjeçar, për shkak ...
Gjyqësia po përçan muslimanët!

Gjyqësia po përçan muslimanët!

18/02/2021
Xhemal Jakupi nga Shkupi qëndron pas iniciativës për themelimin e Bashkësisë Islame Selefiste – Dar El Hadith, ndërsa vendimin për regjistrim e ka nën...
RMV, 50% e infeksioneve të reja i përkasin mutacionit britanik

RMV, 50% e infeksioneve të reja i përkasin mutacionit britanik

18/02/2021
Analiza e fundit tregojnë se 50 për qind e rasteve me kovid-19 i përkasin mutacionit britanik të virusit, tha Ministri Venko Filipçe në një paraqitj...