"> 19/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Bojan Iliçi ripunësohet, Dimitrievski me VMRO-në kalojnë pikën!

Bojan Iliçi ripunësohet, Dimitrievski me VMRO-në kalojnë pikën!

19/02/2021
Pavarësisht faktit se këshilltarët shqiptarë nga ASH, Alternativa, BDI dhe një këshilltare shqiptare e LSDM-së, lëshuan në mënyrë demostrative sallën ...
Mbyllet një lokal në Creshevë të Shkupit, ndalohen 32 persona

Mbyllet një lokal në Creshevë të Shkupit, ndalohen 32 persona

19/02/2021
Mbrëmë gjysmë ore para mesnate, policia ka kryer kontroll në një objekt në fshatin Creshevë të Shkupit. Gjatë kontrollit në objekt janë hasur 32 pe...
ALI AHMETI MBLEDH KRYETARËT E DEGËVE

ALI AHMETI MBLEDH KRYETARËT E DEGËVE

19/02/2021
Lideri i BDI së Ali Ahmeti thirri sot në selinë e partisë së tij kryetarët e degëve për të biseduar rreth zhvillimeve aktuale në vend. Cështja e parë ...
KOMENT / Pse Artan Grubi nuk reflekton me dorëheqje nga Qeveria, për shpëtim të BDI-së?!

KOMENT / Pse Artan Grubi nuk reflekton me dorëheqje nga Qeveria, për shpëtim të BDI-së?!

19/02/2021
Se në BDI-në e Ali Ahmetit po vlon nga pakënaqësia e anëtarëve të saj gjithandej vendit tanimë nuk është “sekret” publik. Pakënaqësitë brenda partiake...
Gastronomët, muzikantët dhe kameramanët sot protestuan në Gostivar: Përderisa kazinot punojnë, mundemi edhe ne (VIDEO)

Gastronomët, muzikantët dhe kameramanët sot protestuan në Gostivar: Përderisa kazinot punojnë, mundemi edhe ne (VIDEO)

19/02/2021
Gastronomet, muzikantët, pronarët e lokaleve, kameramanët dhe të tjerë sot kanë protestuar në sheshin e Gostivarit dhe në Shkup kundër masave të Kovid...
Dallime mes partive për njësitë zgjedhore! Maqedonaset janë për një njësi, ato shqiptare të ndara

Dallime mes partive për njësitë zgjedhore! Maqedonaset janë për një njësi, ato shqiptare të ndara

19/02/2021
https://youtu.be/AyEZ_HCeUFI Edhe pse që në 2016 Lidhja Socialdemokrate ka premtuar që Maqedonia e Veriut të bëhet me një njësi zgjedhore, kryemini...
Beteja Mexhiti-Grubi, në fakt është “luftë” Xhaferi-Ahmeti?

Beteja Mexhiti-Grubi, në fakt është “luftë” Xhaferi-Ahmeti?

19/02/2021
Prej muajsh në Bashkimin Demokratik për Integrim ka nisur një betejë e brendshme mes disave prej drejtuesve dhe “kokave” të kësaj partie, sidomos në S...
Të hënën protesta kundër vendimit të gjykatës për burgosjen e babait të Almirit

Të hënën protesta kundër vendimit të gjykatës për burgosjen e babait të Almirit

19/02/2021
Për të hënën janë paralajmëruar protesta kundër vendimit të Gjykatës Themelore të Kumanovës, e cila ka urdhëruar që babai i Almir Aliut, 4 vjeçarit që...
Themelimi i Bashkësisë Selefiste “Dar el hadis”, Zaev: Kjo paraqet problem për sigurinë e shtetit

Themelimi i Bashkësisë Selefiste “Dar el hadis”, Zaev: Kjo paraqet problem për sigurinë e shtetit

19/02/2021
https://youtu.be/dqFw0LOda-0 Pas vendimit Gjykatës Themelore Civile-Shkup që i dha dritë jeshile themelimit të një Bashkësie të re Selefiste “Dar E...
415 RASTE TË REJA, 19 VIKTIMA, 244 TË SHËRUAR

415 RASTE TË REJA, 19 VIKTIMA, 244 TË SHËRUAR

19/02/2021
MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2.549 testime kurse janë regjistruar 415 raste të reja me COVID-19. N...
Dënimi me burg i prindit të Almir Aliut është vrasje e shumëfishtë për këtë familje

Dënimi me burg i prindit të Almir Aliut është vrasje e shumëfishtë për këtë familje

19/02/2021
Partia Alternativa ka reaguar në lidhje me lajmin se babai i Almir Aliut, të mbytur me makinë më 1 qershor 2016 në Kumanovë, i është dërguar letra për...
1 2 11 / 15 POSTS