"> 20/02/2021 – ShkupiLajm.com
“Ndarja E Maqedonisë, Sjell Paqe Në Rajon”

“Ndarja E Maqedonisë, Sjell Paqe Në Rajon”

20/02/2021
Ndarja e Maqedonisë është opsioni më paqësor për të ardhmen e këtij vendi për të shmangur skenarët e konflikteve të tmerrshme. Kështu shkruan gazeta e...
Musa Xhaferi ka dashur që Ali Ahmeti të përfundojë në Hagë !?

Musa Xhaferi ka dashur që Ali Ahmeti të përfundojë në Hagë !?

20/02/2021
SHPËRNDAJE 0 0 PËLQEJE 17:22 / E Shtunë, 20 Shkurt 2021 / M. MMusa Xhaferi ka dashur që Ali Ahmeti të përfundojë në Hagë dhe më pas ta bëjë Izet...
Mërgimtarët nuk çojnë para si përpara

Mërgimtarët nuk çojnë para si përpara

20/02/2021
Vlerësimet e Bankës Popullore të bazuara në metodologjinë e Fondit Monetar Ndërkombëtar, tregojnë se mërgimtarët që nga viti 2009 e këndej po dërgojnë...
Tsipras: Nëse nuk arrihej Marrëveshja e Prespës, sot Turqia do të ishte edhe në pjesën veriore të kufirit

Tsipras: Nëse nuk arrihej Marrëveshja e Prespës, sot Turqia do të ishte edhe në pjesën veriore të kufirit

20/02/2021
Kryetari i partisë greke “Syriza” tha se nëse nuk arrihej Marrëveshja e Prespës, sot Turqia nuk d të ishte vetëm në lindje dhe jug-perëndim të kufirit...
Zbardhet vrasja e 67 vjeçares në Strumicë, dy fëmijë 13 dhe 14 vjeç autorë të vrasjes

Zbardhet vrasja e 67 vjeçares në Strumicë, dy fëmijë 13 dhe 14 vjeç autorë të vrasjes

20/02/2021
Dy fëmijë të moshës 13 dhe 14 vjeç dyshohen se kanë përdhunuar dhe vrarë një grua 67-vjeçare nga Strumica. Tmerri ka ndodhur dje në këtë barakë në qen...
Pamje të fгikshme nga lagjet shqiptare në Shkup

Pamje të fгikshme nga lagjet shqiptare në Shkup

20/02/2021
Fotografi të tmeггshme nga kryeqyteti i vendi qarkullojnë sot në rrjetet sociale. Një lagje në Komunën e Çairit e zhytur në baltë të jep përshtypjen s...
Bujamini 15-vjeçar kërkon karrocë elektrike, është i paralizuar, i vjen turp të shkojë në shkollë

Bujamini 15-vjeçar kërkon karrocë elektrike, është i paralizuar, i vjen turp të shkojë në shkollë

20/02/2021
https://youtu.be/GhewH5_-O-g Bujamin Usinovski tani sa ka mbushur 15 vjet. Është i paralizuar në masë të madhe, por kjo nuk e ndal atë. Ai mundohet m...
449 RASTE TË REJA, 10 VIKTIMA, 227 TË SHËRUAR

449 RASTE TË REJA, 10 VIKTIMA, 227 TË SHËRUAR

20/02/2021
NË TOTAL 99.031 RASTE, AKTIVE – 6.735 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3,283 testime kurse jan...