"> 22/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
13 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid në Maqedoni

13 të vdekur dhe 129 raste të reja me Covid në Maqedoni

22/02/2021
Në 24 orët e fundit janë bërë 854 testime, ndërsa janë regjistruar 129 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal. Sipas qyteteve, më tepër se gjy...
Gjobiten 872 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Gjobiten 872 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

22/02/2021
Dje, policia gjobiti 872 shoferë të cilët kanë vozitur me shpejtësi më të madhe se që është e lejuar, thonë nga Ministria e Brendshme. Gjatë ditës ...
Mickoski: Në Maqedoni, mafia ka shtetin e saj, të dorëhiqet menjëherë Qeveria

Mickoski: Në Maqedoni, mafia ka shtetin e saj, të dorëhiqet menjëherë Qeveria

22/02/2021
Kryetari i VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski bëri thirrje që qeveria të japë dorëheqjen pasi policia nuk arriti të gjente sot Sasho Mijalkov, i cili ishte...
Zaev: Ndodhi një tjetër arratisje, jemi të zhgënjyer që Mijallkov nuk u gjet

Zaev: Ndodhi një tjetër arratisje, jemi të zhgënjyer që Mijallkov nuk u gjet

22/02/2021
Kryeministri Zoran Zaev sot para Gjykatës Penale tha se ishte i zhgënjyer që ndodhi një arratisje tjetër në emër të ish-shefit të policisë sekrete, Sa...
Regjistrimi fillon për një javë, shpallja për regjistrues publikohet të martën

Regjistrimi fillon për një javë, shpallja për regjistrues publikohet të martën

22/02/2021
Javën e ardhshme, më 1 mars, fillon procesi i Regjistrimit për disa kategori të qytetarëve. Një muaj para të tjerëve do të regjistrohen pjesëtarët e A...
Kaosi me vlerësimin e emrave

Kaosi me vlerësimin e emrave

22/02/2021
E di që çdo herë ka e do ketë pakënaqësi për vendime të tilla për emërime rrugësh apo institucionesh, mirëpo në rastin konkret – asnjë shpjegim logjik...
Arrestohen katër persona në Aeroportin e Shkupit, kishin teste false PCR

Arrestohen katër persona në Aeroportin e Shkupit, kishin teste false PCR

22/02/2021
Policia në aeroportin e Shkupit ndaloi katër persona me teste false PCR, të cilat thanë se i kishin blerë për 30 euro. “Dje në Aeroportin Ndërkombë...
Babai i Almirit, Sedat Aliu: Ja çka na premtoi Artan Grubi

Babai i Almirit, Sedat Aliu: Ja çka na premtoi Artan Grubi

22/02/2021
Babai i Almir Aliut, Sedat Aliu, tha se gjykata ka marrë vendimin të cilin e ka dëshiruar vet. Ai ka thënë se me datë 26 shkurt do të ketë protesta në...
Gjyshi i Almirit: Gjashtë vite jemi me dhimbje, familjen e mbajë me infuzione…

Gjyshi i Almirit: Gjashtë vite jemi me dhimbje, familjen e mbajë me infuzione…

22/02/2021
Gjyshi i Almirit tha se nuk i beson gjykatave dhe institucioneve të drejtësisë. Ai theksoi se pas vrasjes në nipit tani kjo drejtësi e kalbur po ja bu...
Xhaxhai i Almirit: Unë do të burgosem, por kjo nuk do të mbetet me kaq!

Xhaxhai i Almirit: Unë do të burgosem, por kjo nuk do të mbetet me kaq!

22/02/2021
Xhaxhai Sami Demiri, i cili është i dënuar me gjashtë muaj burg, kërcënoi se nëse institucionet lejojnë që ata të hyjnë në burg, nuk do ua falë dhe th...
Pendarovski pas arratisjes së Mijallkovit: Zhvillime të tilla janë të papranueshme

Pendarovski pas arratisjes së Mijallkovit: Zhvillime të tilla janë të papranueshme

22/02/2021
Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish-kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov. Pendarovski i fton të gjithë...
1 2 11 / 15 POSTS