"> 23/02/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 17 POSTS
509 raste të reja dhe 9 viktima në RMV

509 raste të reja dhe 9 viktima në RMV

23/02/2021
MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2.813 testime kurse janë regjistruar 509 raste të reja me COVID-19. N...
Lajm i fundit: Sasho Mijallkov paraqitet në prokurori (Video)

Lajm i fundit: Sasho Mijallkov paraqitet në prokurori (Video)

23/02/2021
https://www.facebook.com/watch/?v=424388168776774 Pas dy ditëve kërkim nga Prokuroria, Sasho Mijallkov është paraqitur në Prokurori. Siç transmeton...
500 mijë persona të vdekur nga Covid-19 në SHBA, Ambasada në Kosovë nderon viktimat

500 mijë persona të vdekur nga Covid-19 në SHBA, Ambasada në Kosovë nderon viktimat

23/02/2021
Ambasada e SHBA-së në Kosovë, ka bërë thirrje për bartjen e maskës, mbajtjen e distancës dhe higjienës personale. Kjo thirrje e ambasadës vjen pasi...
Mourinjo i mposht të gjithë, shpallet trajneri më i mirë i shekullit

Mourinjo i mposht të gjithë, shpallet trajneri më i mirë i shekullit

23/02/2021
Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS), e ka shpallur trajnerin portugez, Hoze Mourinjo, si më të mirin nga të gjith...
Fejzi Haziri: Kam dëshmi kush ka porositur “Monstrën”, ftoj Jovevskin dhe Ruskovskën të vijnë në burg t’i shohin!

Fejzi Haziri: Kam dëshmi kush ka porositur “Monstrën”, ftoj Jovevskin dhe Ruskovskën të vijnë në burg t’i shohin!

23/02/2021
Pasi është dënuar me 15 vite burim, ka marë fjalën edhe Fejzi Haziri i dënuar me 15 vite. Ai ka bë apel publik te prokurori Lubomir Joivevski, si dhe ...
Fushë Kosovë: tenton ta detyrojë gruan që të kryejë marrëdhënie intime me katër burra për para

Fushë Kosovë: tenton ta detyrojë gruan që të kryejë marrëdhënie intime me katër burra për para

23/02/2021
Një femër, shtetase e Shqipërisë ka raportuar se burri me të cilën ka bashkëjetuar ia kishte dërguar në banesë katër persona të tjerë që të kryente ma...
Digjet makina e drejtorit të Agjencisë për Zbatimin e Gjuhëve në Maqedoni

Digjet makina e drejtorit të Agjencisë për Zbatimin e Gjuhëve në Maqedoni

23/02/2021
Është djegur makina zyrtare e drejtorit të Agjencisë për Zbatimin e Gjuhëve, Ylber Sela, transmeton “Alsat”. Sipas raportimit ngjarja ka ndodhur rr...
Burg i përjetshëm për Alil Demiri dhe Afrim e Agim Ismailoviç

Burg i përjetshëm për Alil Demiri dhe Afrim e Agim Ismailoviç

23/02/2021
Është shpallur aktvendimi për rastin “Monstra” në Gjykatën Penale. Të akuzuarit Alil Demiri, Afrim Ismailoviç dhe Agim Ismailoviç janë dënuar me bu...
Agim Ismailoviqi e “dridhi” gjykatën: “Unë nuk iki si Gruevski e Mijallkovi, nuk jam dezertor”

Agim Ismailoviqi e “dridhi” gjykatën: “Unë nuk iki si Gruevski e Mijallkovi, nuk jam dezertor”

23/02/2021
Agim Ismailoviqi e “dridhi” gjykatën: “Unë nuk iki si Gruevski e Mijallkovi, nuk jam dezertor” Agim Ismailoviqi e “dridhi” gjykatën: “Unë nuk iki si ...
Ikja e Miajllkovit, Spasovski sot mund të jep dorëheqje?

Ikja e Miajllkovit, Spasovski sot mund të jep dorëheqje?

23/02/2021
Arsyeja e dorëheqjes është arratisja e djeshme e ish-drejtorit të DBK-së, Sasho Mijalkov, të cilin policia nuk arriti ta gjente në adresën e tij të sh...
Vuçiq “godet“ Albin Kurtin, Hajt ta shohim se sa lehtë do ta ketë me Serbinë!

Vuçiq “godet“ Albin Kurtin, Hajt ta shohim se sa lehtë do ta ketë me Serbinë!

23/02/2021
“Serbia e di se cilat janë interesat e saj kombëtare dhe shtetërore dhe do të vazhdojë të lu.ftojë për njerëzit e saj dhe të drejtat e tyre, pavarësis...
1 2 11 / 17 POSTS