"> 24/02/2021 – ShkupiLajm.com
Sot 725 raste të reja, gjithsej mbi 100 mijë të infektuar me COVID-19 në Maqedoni

Sot 725 raste të reja, gjithsej mbi 100 mijë të infektuar me COVID-19 në Maqedoni

24/02/2021
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.342 testime për coronavirus, ndërsa 725 raste kanë rezultuar pozitiv....
A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

24/02/2021
Prona e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov i cili tashmë është akuzuar në disa lëndë dhe i cili këto ditë tentoi të arratisej, as nuk është e ng...
Provat të tjera që ka Aziri për “Monstrën”?

Provat të tjera që ka Aziri për “Monstrën”?

24/02/2021
Në gjykimin e djeshëm të rastit “Monstra”, deklarata që çuditi më së shumti është ajo e tashmë të dënuarit, Fejzi Aziri, i cili ftoi kryeprokurorët Lu...
QEVERIA NUK LEJON ORGANIZIMIN E DASMAVE

QEVERIA NUK LEJON ORGANIZIMIN E DASMAVE

24/02/2021
Qeveria e Maqedonisë së veriut nuk planifikon të përpilojë protokolle për fillimin e punës së objekteve gastronomike dhe hotelierike, gjegjësisht për ...
Kundërthënie të shumta për rastin Mijallkov, në nëntor kishte kaluar COVID-in

Kundërthënie të shumta për rastin Mijallkov, në nëntor kishte kaluar COVID-in

24/02/2021
Sasho Mijalkov tani qëndron në shtëpinë e tij të mbikëqyrur nga policia. Legjitimohet çdonjëri që del nga rrugica ku ish-drejtori i policisë sekrete p...
Rritet për 5500 numi i familjeve që marrin ndihmë sociale

Rritet për 5500 numi i familjeve që marrin ndihmë sociale

24/02/2021
Numri i përfituesve të të ardhurave minimale të garantuara ose të ashtuquajturës ndihmë sociale është rritur për rreth 5,500 familje që nga fillimi i ...
Sami Luta i liruar nga akuza, por ndjehet i zhgënjyer

Sami Luta i liruar nga akuza, por ndjehet i zhgënjyer

24/02/2021
U lirua nga burgu dhe nga akuzat për terrorizëm, por nuk mundi të gëzohej siç dëshironte, pasi të akuzuarit e tjerë të Monstrës u dënuan me burg. Pas ...
Këshilli i Qytetit të Shkupit e miratoi listën e emrave të rrugëve

Këshilli i Qytetit të Shkupit e miratoi listën e emrave të rrugëve

24/02/2021
Këshilli i Qytetit të Shkupit dje e miratoi listën e regjistrit të emrave të rrugëve në kryeqytet, publikoi mbrëmë vonë në Fejsbuk kryetari i Qytetit ...
Fufo: Bixhozi fillimisht t’i merr paratë, ta merr fytyrën e në fund edhe familjen

Fufo: Bixhozi fillimisht t’i merr paratë, ta merr fytyrën e në fund edhe familjen

24/02/2021
Ljupço Nikollovski – Fufo në “Klik Plus” rrëfeu për të kaluarën e tij në lidhje me lojërat e fatit dhe kamatën dhe bixhozin. Kur u pyet në lidhje m...
Selmani: Çekani drejtesisë godet shqiptarët, përkdhel maqedonasit!

Selmani: Çekani drejtesisë godet shqiptarët, përkdhel maqedonasit!

24/02/2021
Ekzistojnë dilema se rasti me ish-shefin e shërbimit sekret të Maqedonisë së Veriut, Sasho Mijallkov mund të ketë qenë një skenar për defokusimin e vë...